בדוק את סטטוס ESTA
חדשות, מידע ועזרה של ESTA.

שאלות נפוצות על ויתור על ויזה של ESTA

מהו הוויתור על אשרת ESTA?

חפש בשאלות הנפוצות

תוכנית ויתור על ויזה


מהי תוכנית ויתור ויזה (VWP)?

תוכנית ויתור ויזה (VWP) מאפשרת לאזרחים מהמדינות המשתתפות לנסוע לארה"ב כלא מהגרים למטרות עסקים, תיירות, מעבר ורפואה. מטיילים המגיעים לארה"ב במסגרת ה-VWP רשאים לשהות עד 90 יום לביקור ולא נדרשים לקבל אישורי נסיעה אחרים, כגון ויזה לארה"ב. יש כרגע 41 מדינות שמשתתפות ב-VWP.

אנשים הנוסעים במסגרת ה-VWP מסכימים לוותר על זכויותיהם לעיין או לערער. לפיכך, קבלת ESTA מאושרת אינה מבטיחה למטייל כניסה למדינות הבלתי קשורות.

חזור לראש העמוד

אישור נסיעה


מהו אישור נסיעות ESTA?

ESTA ראשי תיבות של Electronic System for Travel Authorization. ESTA היא מערכת אפליקציה מקוונת שפותחה על ידי ממשלת ארצות הברית כדי לסנן מראש נוסעים לפני שהם מורשים לעלות על מטוס או ספינה לכיוון ארה"ב. החל מה-12 בינואר 2009, כל אדם הנכנס לארצות הברית במסגרת תוכנית ויתור הוויזה נדרש להחזיק ב-ESTA מאושרת. אזרחים זרים שאינם זכאים ל-ESTA או שנשללה להם ESTA, יצטרכו להגיש בקשה לויזה לארה"ב.

אתה יכול להשתמש באתר זה כדי להגיש את בקשת ה-ESTA שלך. לצורך הגשת הטופס נדרשים הפרטים הבאים:

 • מידע על דרכון
 • פרטי התקשרות כולל כתובת מגורים ומספרי טלפון
 • מידע על נסיעות כגון נקודת הקשר שלך בארה"ב וכתובת הלינה בארה"ב
 • מידע תעסוקה (אם מועסק)
 • פרטי כרטיס אשראי או חיוב לתשלום עמלת הבקשה

לאחר שהזנת את המידע הנדרש, בקשתך לנסוע לארה"ב במסגרת תוכנית ויתור ויזה מעובדת על ידי המערכת. עיבוד הבקשה שלך עשוי להימשך 72 שעות, אולם רוב הבקשות יאושרו תוך דקות או מספר שעות. אם האישור שלך יאושר, תקבל אישור לעלות על המוביל האווירי או הימי עבור ארצות הברית.

חזור לראש העמוד

מי זכאי להגיש בקשה להתקבל במסגרת תוכנית ויתור ויזה?

אתה תהיה זכאי להגיש בקשה להתקבל במסגרת תוכנית ויתור ויזה (תוכנית ויתור ויזה) אם;

 • אתה מתכוון להיכנס לארצות הברית למשך 90 יום או פחות לצורך עסקים, תיירות/הנאה או מעבר
 • יש לך הרשאה לנסוע באמצעות המערכת האלקטרונית לאישור נסיעה
 • אתה מגיע דרך חברת ויזה שחתומה על תוכנית ויזה אווירית או ימית
 • יש לך כרטיס הלוך ושוב
 • נסיעתך לא תסתיים בטריטוריה רציפה או באיים סמוכים, אלא אם הנוסע תושב אחד מאותם אזורים
 • אתה אזרח או אזרח וברשותך דרכון מאחת ממדינות תוכנית ויתור ויזה (ראה רשימה למטה)

חזור לראש העמוד

מי צריך להגיש בקשה לאישור נסיעות ESTA?

כל הנוסעים הנכנסים לארצות הברית (באוויר או בים) במסגרת תוכנית הפטור מהוויזה נדרשים להחזיק באישור נסיעות ESTA בתוקף. מטרת ה-ESTA היא לאפשר למשרד לביטחון המולדת של ארה"ב לבחון מראש את כל הנוסעים עם ויתור ויזה לפני שהם עוזבים את מדינותיהם. למטיילים הנוסעים לארה"ב מומלץ להגיש בקשה לאישור נסיעה לפחות 72 שעות לפני היציאה .

כל אדם שאין לו ויזה ומתכנן לנסוע לארצות הברית במסגרת תוכנית ויתור ויזה חייב להיות בעל אישור נסיעה מאושר מראש, זה כולל תינוקות וילדים. יש לקבל את האישור לפני הנסיעה והוא נדרש ללא קשר אם הנסיעה היא דרך האוויר או הים. מותר לצד שלישי להגיש בקשה בשם מטייל.

התנאים המלאים על ESTA הם:

 • ה-ESTA תקף למשך 24 חודשים מתאריך האישור (או עד תאריך התפוגה של הדרכון שלך אם הדרכון יפוג בתוך 24 החודשים הבאים);
 • ניתן להשתמש ב-ESTA עבור מספר כניסות;
 • ניתן להשתמש ב-ESTA רק לביקורים של עד 90 יום לשהות מתאריך ההגעה לטריטוריה של ארה"ב;
 • בעל ESTA זכאי לבצע תיירות ופעילויות עסקיות מסוימות כגון בחינת הזדמנויות עבודה, התייעצות עם שותפים עסקיים, נסיעות לכנס או כנס מדעי, חינוכי, מקצועי או עסקי; ו
 • בעל ESTA אינו רשאי לעסוק בכל עבודה, לימודים או הכשרה.

חזור לראש העמוד

כמה זמן ה-ESTA שלי בתוקף?

אלא אם כן בוטלו, אישורי הנסיעה תקפים לשנתיים מתאריך האישור, או עד לפקיעת תוקף הדרכון שלך, המוקדם מביניהם. עם זאת, ניתן גם לבטל או לדרוס ESTA על ידי המבקש בעת הגשה מחדש של בקשת ESTA חדשה. אישור הנסיעה שלך יסתיים אוטומטית גם כאשר תוקף הדרכון שלך יפוג לפני תום תקופת השנתיים שבה הונפק אישור הנסיעה.

חזור לראש העמוד

האם ESTA מבטיחה כניסה לארצות הברית?

אישור נסיעה מאושר מאפשר לך לנסוע לארה"ב בלבד, זה לא מבטיח את כניסתך. הקבלה נקבעת על ידי קצין מכס והגנת הגבולות (CBP), אשר יבדוק את הדרכון שלך וישאל אותך שאלות בנוגע לביקור שלך עם הגעתך לארצות הברית. לאחר מכן, הקצין יקבע אם אתה רשאי להיכנס בהתבסס על קבילותך במסגרת תוכנית ויתור ויזה וחוקי ארה"ב.

אם אישור הנסיעה האלקטרוני שלך מאושר, אישור זה קובע שאתה זכאי לנסוע לארצות הברית במסגרת תוכנית ויתור ויזה, אך אינו מבטיח שאתה קביל לארה"ב. עם הגעתך לארה"ב תיבדק על ידי קצין מכס והגנה על גבולות בנמל כניסה שעלול לקבוע שאינך קביל במסגרת תוכנית ויתור ויזה או מכל סיבה שהיא על פי החוק של ארצות הברית.

חזור לראש העמוד

האם ESTA זה כמו ויזה?

לא, ESTA זה לא ויזה. הוא אינו עומד בדרישות החוקיות או הרגולטוריות לשרת במקום ויזה לארצות הברית כאשר נדרשת ויזה על פי חוק ארצות הברית. אנשים שברשותם ויזה תקפה עדיין יוכלו לנסוע לארה"ב עם אותה ויזה למטרה שלשמה היא הונפקה. כמו כן, אנשים הנוסעים עם אשרות ארה"ב תקפות אינם נדרשים להגיש בקשה ל-ESTA.

יתר על כן, ESTA לא תוכר במקום אשרת לא-מהגר או מהגר. אם אתה מחזיק בויזה תקפה, אתה יכול לנסוע לארה"ב במסגרת אותה ויזה ואין צורך להגיש בקשה לאישור נסיעה נוסף.

חזור לראש העמוד

האם אזרחים או אזרחים של מדינות שמשתתפות בתוכנית ויתור ויזה דורשים ESTA אם הם עוברים רק דרך ארצות הברית בדרך למדינה אחרת?

אזרחים זכאים או אזרחים של מדינות המשתתפות בתוכנית ויתור ויזה דורשים ESTA או ויזה כדי לעבור דרך ארצות הברית. אם נוסע מתכנן לעבור רק דרך ארצות הברית בדרכו למדינה אחרת, כאשר הוא או היא ממלאים את בקשת אישור הנסיעה, על הנוסע לבחור באפשרות שביקורו הוא למטרות "טרנזיט" עבור ה"כתובת תוך כדי שדה ארצות הברית" באפליקציה.

חזור לראש העמוד

מה צריך נוסע לעשות אם לא אושר לו לנסוע עם ESTA?

אם בקשת ESTA נדחתה והמטייל מעוניין להמשיך בטיול, הנוסע יידרש להגיש בקשה לויזה ללא מהגר על ידי מילוי טופס DS-160 וכן להשתתף בראיון בשגרירות או בקונסוליה של ארה"ב.

חזור לראש העמוד

מי יכול להגיש בקשה להיכנס לארה"ב במסגרת תוכנית ויתור ויזה?

כל אדם שהוא אזרח או אזרח באחת מהמדינות המשתתפות יכול להגיש בקשה לכניסה במסגרת ה-VWP. להלן רשימה של דרישות הזכאות :

 • אתה נכנס לארה"ב כלא מהגר, לא יותר מ-90 יום למטרות עסקים או פנאי.
 • אתה הבעלים של דרכון VWP תקף שהונפק על ידי מדינה משתתפת.
 • אתה בעל כרטיס הלוך ושוב או המשך.
 • השגת ESTA מאושרת.
 • יש לך תוכניות לחזור הביתה והטיול שלך לא מסתיים במיקום קרוב לארה"ב או באיים שכנים. עם זאת, אם אתה תושב אחד מאותם אזורים, זה מותר.
 • אינך מהווה איום פוטנציאלי על הרווחה, הבריאות או הבטיחות של ארצות הברית או כל אחד מאזרחיה.
 • קצין המכס והגנת הגבולות בארה"ב הוא בעל הכבוד לקבל את ההחלטה הסופית על הכניסה, ואתה תצטרך להוכיח שאתה כשיר ושאתה חופשי לקבל אישור כניסה במסגרת ה-VWP.
 • אתה מוותר על כל זכות לעיין או לערער על כל החלטה שהתקבלה על ידי CBP בנוגע לכניסתך לארצות הברית.
 • אתה יכול לספק אישור ולאשר מחדש את הוויתור שלך על זכויות עם ההגעה. אתה נדרש להגיש מידע אישי ופריטים שיזהו אותך באופן אישי, כגון טביעות אצבע ותמונות.
 • עמדת בכל הדרישות של כל קבלה קודמת תחת ה-VWP.

חזור לראש העמוד

מהן דרישות הדרכון כדי לנסוע במסגרת תוכנית ויתור ויזה?

הדרכון צריך להכיל שבב דיגיטלי עם תמונה דיגיטלית של בעל הדרכון. שבב דיגיטלי זה נושא מזהים ייחודיים לגבי בעל הדרכון. אזור ייעודי קריא חייב להיות קיים גם במדור המידע האישי. זה מזוהה על ידי שתי שורות טקסט עם מספרים ושבבים (<<<) בתחתית העמוד.

הערה: רק אזרחים בריטים מלאים זכאים להגיש בקשה ל-ESTA. נתין בריטי, אזרח בטריטוריות תלויות בבריטניה, אזרח בריטי מעבר לים, אזרח בריטי לאומי (חו"ל) או אדם מוגן בריטי אינם זכאים לנסוע לארה"ב תחת ה-VWP וידרשו ויזה לארה"ב.

חזור לראש העמוד

מתי כדאי לי לבחור ויזה לנסיעה לארה"ב במקום ESTA?

 • אם שהותך בארה"ב תעלה על 90 יום ואינה עומדת בדרישות הכניסה לארה"ב במסגרת ה-VWP, כגון ביקור למטרות פנאי או עסקים שהוא מתחת למגבלת 90 הימים.
 • אם חברת התעופה או הים שלך שבה אתה משתמש כדי לנסוע לארה"ב אינה קשורה ל-VWP.
 • אם אתה מרגיש מאוד שאינך כשיר להיכנס לארה"ב במסגרת ה-VWP כתוצאה ישירה מחוק ההגירה והלאום § 212(א).

חזור לראש העמוד

האם יש חסרונות ספציפיים בשימוש ב-VWP?

על ידי שימוש ב-VWP, המבקשים מוותרים על זכותם לעיין ולערער על כל החלטה. יש לשים לב לתנאים הבאים:

 • אין לך זכות לערער על קביעה בדבר קבילות אם כניסתך לארה"ב תידחה. כלומר אתה יכול לנסוע לארה"ב ועדיין לא יורשה לך להיכנס, אבל לא תהיה לך זכות לערער על דחיית הקבלה.
 • אין לך זכות לעיין או לערער על ההסרה שלך מארה"ב, אם תפר את התנאים וההגבלות סביב קבלתך. זה לא נכון לגבי אלה שנכנסו לארה"ב כמבקשי מקלט במסגרת תוכנית ויתור ויזה.

הסטטוס שלך כלא מהגר אינו ניתן לשינוי ברגע שאתה מקבל כניסה לארה"ב במסגרת תוכנית ויתור ויזה .

חזור לראש העמוד

מה אם קצין ה-CBP לא מאפשר לי להיכנס לארצות הברית?

אם תימנעה כניסה לארה"ב, תצטרך לחזור למדינת הולדתך או למדינה שלישית. אתה תגורש באמצעות אותו ספק שבו השתמשת כדי לנסוע לארה"ב

חזור לראש העמוד

האם ESTA זהה לויזה אלקטרונית, בהתחשב בשאלות הנוספות?

לא. ESTA הוא ויתור על ויזה וארצות הברית אינה מציעה "ויזות אלקטרוניות". ESTA שונה מוויזה לארה"ב בכך שדרישות הויזה, למשל עבור אשרות B1 ו-B2, הן רב-גוניות ומחייבות ראיון בקונסוליה או בשגרירות ארה"ב. ה-ESTA אינו דורש מידע רב כל כך לפני הנסיעה וגם לא ראיון בשגרירות, בעוד שהבקשה לויזה מלווה במידע אישי ספציפי וכן מידע לגבי תוכניות הנסיעה של המבקש ומידע מקיף יותר על העסקתו, ההגירה ואישיות אחרים של אדם. הִיסטוֹרִיָה. משתתפי תוכנית ויתור ויזה אינם כפופים לשאלות אלו בעת הגשת בקשה לאישור נסיעה ואין תוכניות לכלול שאלות DS-160 בטופס ESTA.

חזור לראש העמוד

מתי הזמן הטוב ביותר להגיש בקשה לאישור נסיעה?

יש להגיש בקשה לאישור נסיעה שבועות או חודשים לפני מועד הנסיעה. בקשות מתקבלות בכל עת לפני הנסיעה לארה"ב ולאחר אישורה, האישור יימשך לתקופה של שנתיים, או תאריך פקיעת הדרכון, המוקדם מביניהם.

חזור לראש העמוד

האם מטיילים פוטנציאליים יכולים להגיש בקשה לאישור נסיעה כדי לנסוע לארה"ב בהתראה קצרה מבלי לבצע תוכניות נסיעה מסודרות מראש?

כן, לא נדרשות תוכניות טיול בארה"ב בהזמנה מראש או מפורטת כדי להשלים את בקשת ה-ESTA.

חזור לראש העמוד

אם למטייל בתוכנית ויתור ויזה יש יותר מדרכון אחד, האם זה אפשרי עבור הנוסע לצאת לטיול לארה"ב באמצעות דרכון שונה מזה ששימש בתהליך הבקשה?

לא. כל אדם הנוסע בתוכנית ויתור ויזה חייב לנסוע בדרכון שבו השתמש במקור כדי לקבל את האישור המאושר שלו. חשוב לציין שאם הנוסע זקוק לדרכון חדש, יש להגיש בקשה חדשה לאישור נסיעה ל-ESTA ויגבה עמלה חדשה עבור כל בקשה חדשה. לכן, חשוב לוודא שהדרכון שלכם עדכני ויחזיק מעמד לאורך כל השהות המתוכננת.

חזור לראש העמוד

האם עדיין יש צורך למלא טופס I-94W אם קיבלתי אישור נסיעה מאושר דרך ESTA כנוסע בתוכנית ויתור ויזה?

לא, זה כבר לא נחוץ. עם הצגת ה-ESTA, התהליך יועל, ומאפשר ל-DHS לבטל את הפורמליות של מילוי טפסי I-94W לנוסעים בתכנית ויזה. התהליך ללא נייר מאפשר לספקים רבים את היכולת לאמת הודעות ובקשות הקשורות ישירות לסטטוס ESTA של המבקש.

חזור לראש העמוד

האם אני צריך ESTA אם אני מגיע לארה"ב דרך היבשה?

כן, נדרשת ESTA מאושרת אם בעל דרכון VWP נוסע דרך הגבול לארצות הברית מקנדה או מקסיקו. בעבר, נדרש I-94W לנוסעי VWP שנכנסו למדינה דרך היבשה, אך דרישת ה-ESTA נאכפה ב-1 באוקטובר 2022.

חזור לראש העמוד

מדוע הכרחי עבורי לקבל אישור נסיעה במסגרת תוכנית ויתור ויזה בעת נסיעה לארה"ב?

ה-ESTA מאפשר ל-DHS לקבוע את קבילות הנוסעים לנסוע לארה"ב במסגרת ה-VWP. ESTA מאושרת אינה מבטיחה כניסה לארצות הברית שכן הכניסה נקבעת על ידי פקידי המכס והגנת הגבולות. ללא ESTA או ויזה מאושרת, לא תותר לנוסע להיכנס לארצות הברית.

חזור לראש העמוד

אני לא זכאי ל-ESTA, אני רוצה מידע נוסף על הגשת בקשה לויזה, לאן אפשר להגיע כדי לקבל עוד חומר קריאה?

ניתן למצוא מידע לגבי קטגוריות ודרישות של ויזה לארה"ב על ידי ביקור בדף הבא בנושא קטגוריות וסוגי ויזה לארה"ב .

חזור לראש העמוד

נסעתי לקובה, האם ה-ESTA שלי יבוטל?

קובה סומנה כחסות מדינה לטרור על ידי מחלקת המדינה האמריקאית ב-12 בינואר 2021. ההשפעה של ייעוד זה פירושה שמבקשי ESTA שביקרו בקובה מאז תאריך זה יבוטלו אישורי ה-ESTA שלהם. למידע נוסף, אנא בקר בקישור הבא על ESTA וסע לקובה .

חזור לראש העמוד

הגשת בקשה לאישור נסיעה


כיצד אוכל להגיש בקשה לאישור נסיעה לביקור בארה"ב?

 • מלא והשלם את הבקשה שלך באופן מקוון - בדוק שוב את מספר הדרכון שלך ואת המדינה שמנפיקת הדרכון.
 • אשר את הנתונים עבור כל נוסע
 • הגש את הבקשות
 • בצע את התשלום שלך
 • סטטוס הבקשה יישלח אליך בדוא"ל כאשר תתקבל החלטה על ידי CBP (הגנת המכס והגבולות בארה"ב).

להלן סיכום של כל אחד מהשלבים הללו להבנה ברורה יותר כיצד להשלים את תהליך הבקשה:

מלא והשלם את הבקשה שלך באופן מקוון

תצטרך לספק מידע על:

 • מידע אישי בסיסי
 • פרטי דרכון (הדרכון שלך צריך להיות כזה שהונפק ממדינה המשתתפת ב-VWP)
 • מידע למעסיק
 • כתובת ואיש קשר או ארגון בתוך ארה"ב
 • איש קשר שניתן להשתמש בו במצבי חירום
 • נתוני כרטיס אשראי
 • תשובות לתשע שאלות הזכאות והאבטחה

אם אתה מגיש בקשה קבוצתית, אנא הקפד למלא בקשה עבור כל אדם שייסע לארצות הברית. זה כולל תינוקות וילדים. כל אדם שרוצה לנסוע לארה"ב במסגרת ה-VWP נדרש לקבל אישור נסיעה מאושר.

בדוק שוב את הפרטים שלך, במיוחד את פרטי הדרכון שלך.

שלח את הבקשה שלך

שלח את הבקשה שלך לאחר שווידא שהתשובות שלך נכונות. אם אתה צריך לבצע תיקון, תוכל לחזור לבקשה על ידי לחיצה על הכפתור הקודם לפני הגשת הבקשה.

שים לב למספר הבקשה שלך ואחסן אותו במקום שבו תזכור אותו

מספר הבקשה שלך יהיה שימושי בשלב מאוחר יותר אם תצטרך לבדוק את סטטוס הבקשה שלך או לעדכן את פרטי הבקשה שלך. יחד עם מספר הבקשה שלך, תצטרך לספק את מספר הדרכון ותאריך הלידה שלך כדי לגשת למידע זה.

בצע את התשלום שלך

שוב, הקפד לבדוק את המידע שלך לפני ביצוע התשלום מכיוון שישנם שדות נתונים מסוימים שלא תוכל לשנות הגשה לאחר תשלום. יש לך עד 7 ימים לבצע את התשלום שלך לאחר הפעלת הבקשה שלך, בין אם הבקשה שלך היא בקשה בודדת או בקשה קבוצתית.

כדי לבצע את התשלום, פשוט הזן את פרטי כרטיס האשראי הנדרשים. נדרש תשלום עבור עיבוד הבקשה, ולאחר מכן עם קבלה ואישור של אישור הנסיעה שלך, נדרש תשלום עבור טיפול בכל בקשה.

כיצד להציג את סטטוס הבקשה שלך?

סביר להניח שתקבל את סטטוס הבקשה שלך בתוך כמה דקות או שעות מהגשה; אחרת ייתכן שתצטרך להמתין עד 72 שעות כדי לקבל עדכון. המערכת תנפיק לך באופן אוטומטי מידע שבו תוכל להשתמש כדי לבדוק את סטטוס הבקשה שלך במקרה שהסטטוס שלך חזר עם הודעה ממתינה.

תוכל לקבל אחת משלוש התשובות הבאות לבקשה שלך:

 • הרשאה מאושרת

אם אתה מקבל הודעה זו, זה אומר שאתה יכול כעת לנסוע לארה"ב באמצעות אישור הנסיעה המאושר שלך תחת ה-VWP. תקבל אישור על אישור הבקשה וקבלת התשלום שלך. שים לב שזה עדיין לא מבטיח את כניסתך לארה"ב

 • נסיעות לא מורשות

לא קיבלת אישור לנסוע לארה"ב במסגרת ה-VWP. עם זאת, בקשת ESTA שנדחתה לא בהכרח אומרת שאינך יכול להיכנס לארה"ב. אם אתה עדיין מעוניין לנסוע לארה"ב תצטרך לקבל ויזה. תוכל למצוא מידע נוסף על קטגוריות ויזה והשימוש בהן על ידי ביקור בכתובת https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas.html .

 • אישור בהמתנה

אם תקבל סטטוס זה, ייתכן שתצטרך להמתין עד 72 שעות כדי לקבל החלטה. אתה יכול להישאר מעודכן על ידי בדיקת סטטוס ה-ESTA שלך באמצעות מספר הבקשה שנשמר בעבר, מספר הדרכון ותאריך הלידה שלך.

חזור לראש העמוד

מדוע יש שדות מידע נוספים וכיצד הם רלוונטיים?

9/11 היה הזרז לשינויים רבים בתעשיית הנסיעות וזה כולל את תוכנית ויתור ויזה. מאז ה-VWP נאלץ להתאים ולשפר את אמצעי האבטחה שלו כדי לסנן ביעילות סיכוני אבטחה עוד לפני שהם נוסעים לארצות הברית. ב-2016 ושוב ב-2019, ה-ESTA עבר שינויים כדי לשפר את יכולות הבדיקה האבטחה וזיהוי איומי נוסעים לפני שהם מורשים להיכנס לארצות הברית.

חזור לראש העמוד

למה אני יכול לצפות ביחס לשאלות האבטחה?

הנה כמה הנחיות הנוגעות לשאלות האבטחה.

שְׁאֵלָה

תישאל שאלה בנוגע לבריאות הנפשית/גופנית שלך, האם יש לך בעיות הקשורות לתרופות או אם יש לך אחת או יותר מהמחלות הבאות:

 • שחפת פעילה
  • צ'נקרואיד
  • צרעת, מדבקת
  • Lymphogranuloma venereum
  • זִיבָה
  • עגבת, מדבקת
  • גרנולומה אינגינאלה

תיאור

מחלות

מחלות מדבקות שעלולות להשפיע באופן מסיבי על בריאות הציבור כוללות את אלו שהוזכרו לעיל.

הפרעות פיזיות/נפשיות

עליך להשיב "כן" לשאלה הנוגעת להפרעות גופניות או נפשיות אם:

 • אתה סובל כרגע מהפרעה גופנית/נפשית ויש לך היסטוריה משפחתית של ההפרעה הספציפית המדוברת. כמו כן, אם ההפרעה שלך הייתה בעבר, או עשויה בעתיד להוות איום על רכושך האישי, או על ביטחונם של האנשים שבאו איתך במגע.
 • הייתה לך בעבר הפרעה נפשית עם התיאור שלמעלה.

עליך להשיב "לא" לשאלה הנוגעת להפרעות גופניות או נפשיות אם:

 • אין לך שום מחלה פיזית או נפשית בשלב זה.
 • חלית בעבר, או סבלת כרגע ממחלה פיזית או נפשית שלא הביאה להתנהגות שמפריעה לרכוש שלך, לבטחונך ו/או לבטיחות הסובבים אותך.
 • יש לך, בזמן הנוכחי, מחלה פיזית או נפשית והצגת את התכונות הקשורות בדרך כלל למחלה, אך תכונות אלו לא הובילו להתנהגות שמפריעה לרכוש שלך, לביטחונך ו/או לבטיחות הסובבים אותך .
 • סבלת ממחלה פיזית או נפשית בעבר והצגת את התכונות הקשורות למחלה, והן הביאו להתנהגות שמפריעה לרכוש שלך או לבטחון עצמך ושל הסובבים אותך.

מתעללים בסמים ומכורים לסמים

ייתכן שאדם שנמצא כמשתמש בסמים או מכור לא יהיה מועמד סביר לנסיעות לארה"ב. תצטרך לענות על שאלה זו בזהירות ובכנות.

עיין במשאבים הבאים לקבלת הבנה ברורה יותר בנושא:

 • "§ 212(א)(1)(A) של חוק ההגירה והלאום, 8 USC" [המשרד לביטחון פנים - מכס והגנת גבולות - ESTA]
 • § 1182(א)(1)(A), ותקנות מתאימות בקוד התקנות הפדרליות

חזור לראש העמוד

שְׁאֵלָה

תישאל שאלה האם אי פעם נעצרת או הורשעת בפשע שהוביל לנזק חמור לרכוש, או לפגיעה חמורה באדם אחר או ברשות ממשלתית.

תיאור

זה בדרך כלל מצביע על עבירות כאלה שהן מושחתות מוסרית, נבזיות ומושחתות והן נוגדות את כל ההתנהגות, המוסר והערכים המקובלים בחברה.

גיל העבריין והתאריך בו התרחשה העבירה עשויים למלא תפקיד בשאלה האם העבירה נחשבת לפשע בכל הנוגע למרכיבים הנ"ל.

חזור לראש העמוד

שְׁאֵלָה

תישאל את השאלה לגבי הפרות חוק הקשורות לשימוש, החזקה והפצה בסמים.

עיין במשאבים הבאים להבנה ברורה יותר בנושאים:

 • "§ 212(א)(2) של חוק ההגירה והלאום, 8 USC" [המשרד לביטחון פנים - מכס והגנת גבולות - ESTA]
  • "§ 1182(א)(2), § 101(א)(43) של חוק ההגירה והלאום, 8 USC" [המשרד לביטחון פנים - מכס והגנת גבולות - ESTA]
  • § 1101(א) (43) ותקנות מתאימות בקוד התקנות הפדרליות.

חזור לראש העמוד

האם אצטרך לקחת איתי גרסה מודפסת של אישור הנסיעה שלי כדי להציג בשדה התעופה?

אין צורך להדפיס את אישור הנסיעה שלך, מכיוון שהמערכת אלקטרונית לחלוטין והספק האווירי או הימי שלך יוכל לקבל את פרטי סטטוס ה-ESTA שלך מה-DHS. זה עשוי להיות רעיון טוב להדפיס עותק של ההרשאה המאושרת שלך כדי שיהיה לך אישור בהישג יד ולשמור רישום של מספר הבקשה שלך.

חזור לראש העמוד

עד כמה פרטי ומאובטח אתר ESTA?

הטמענו טכנולוגיית אבטחה כדי להבטיח את הפרטיות של כל הנתונים ומידע חיוני אחר באתר. האתר פועל תוך שמירה מלאה על התקנות הבינלאומיות של תעשיית כרטיסי התשלום הסטנדרטיים – תקן אבטחת מידע (PCI-DSS) שנקבע על ידי חברות האשראי העיקריות להגנה על המידע האישי של לקוחותיהן.

חזור לראש העמוד

מה צריך להיות במחשב או במכשיר הנייד שלי כדי להגיש בהצלחה בקשת ESTA?

הדרישות המינימליות הן דפדפן אינטרנט עם תמיכה בהצפנה של 128 סיביות. יש לעדכן את הדפדפן לגרסה העדכנית ביותר עם JavaScript מופעל ולהגדיר לקבל קובצי Cookie. כל הדפדפנים הגדולים נתמכים. אם אתה עדיין ממשיך להיתקל בבעיות , נסה להשתמש בפלטפורמת דפדפן אחרת או בחיבור לאינטרנט.

חזור לראש העמוד

באילו נסיבות אצטרך להגיש בקשה מחדש לאישור נסיעה דרך ESTA?

להלן התרחישים האפשריים שידרשו אישור נסיעה חדש:

 • אתה עובר שינוי שם.
 • הונפק לך דרכון חדש.
 • אתה עובר שינוי מגדרי.
 • מדינת האזרחות שלך משתנה.
 • אם הנסיבות שלך השתנו וזה משפיע ישירות על תקפותן של חלק מהשאלות שענית על פנייתך הקודמת.
 • תוקף אישור הנסיעה הנוכחי שלך פג עקב התממשות התקופה של שנתיים או שתוקף הדרכון שלך פג. (שים לב שלמרות שישנה תקופה של שנתיים על כל בקשה שאושרה, אם תוקף הדרכון שלך יפוג בתוך שנתיים אלו, תוקף אישור הנסיעה שלך יפוג אוטומטית גם כן.)

חזור לראש העמוד

אני בעל אישור נסיעה תקף ומאושר. עם זאת, התוקף יפוג במהלך שהותי ולפני שאעזוב את ארה"ב האם אצטרך להגיש בקשה ל-ESTA חדש לפני היציאה לארה"ב?

זה לא הכרחי מכיוון שנדרש להחזיק באישור נסיעה תקף רק עם ההגעה ולכניסה לארצות הברית.

חזור לראש העמוד

אני אזרח כפול ופג תוקף הדרכון שלי שאינו VWP. מה עלי לעשות?

הזן את המידע העדכני ביותר עבור הדרכון הנוסף שלך, גם אם פג תוקפו. אם אין לך דרכון למדינה שאינה VWP, השאר את שדה הדרכון ריק לאחר בחירת המדינה מהתפריט הנפתח.

חזור לראש העמוד

האם אוכל להשאיר שדה חובה ריק והאם הבקשה שלי תידחה אם אעשה זאת?

לא, כל שדה חובה נדרש ולא תורשה להגיש את בקשתך עם שדות ריקים. מידע שגוי לא יביא לדחיית בקשה, אך עשוי לדרוש זמן נוסף לעיבוד לפני שניתן יהיה לקבל החלטה לגבי בקשת ה-ESTA שלך.

חזור לראש העמוד

מדוע פרטי המעסיק שלי רלוונטיים?

מידע התעסוקה שלך עוזר לקבוע שאינך מתכנן להיכנס לארצות הברית כמהגר ומספק עדות לכוונתך לחזור לארץ המוצא שלך.

חזור לראש העמוד

עדכון אישור נסיעה


במקרה של טעות או שינוי פרטים, אילו שדות יכולים להתעדכן?

לפני ביצוע התשלום והתהליך יסתיים, אתה יכול לעדכן את כל המידע למעט מספר הדרכון והמדינה הנפקת הדרכון. כדי לבצע שינויים בשני שדות אלו, יהיה עליך להתחיל אפליקציה חדשה ולשלם את העמלות הקשורות לבקשה.

אם התשלום כבר בוצע, תוכל לעדכן רק את הפרטים הבאים:

 • כתובת הדוא"ל שלך
 • הכתובת שלך בארצות הברית

חזור לראש העמוד

פרטי הדרכון שלי השתנו מאז הגשת בקשה לאישור הנסיעה שלי דרך ESTA, מה עלי לעשות?

אם הדרכון שעליו ביססת את בקשת אישור הנסיעה שלך השתנה מכל סיבה שהיא, תצטרך להתחיל בתהליך הבקשה לקבלת אישור נסיעה חדש. לידיעתך, יש לשלם דמי בקשה על הבקשה החדשה.

ישנם מספר פרטים נוספים שתוכל לעדכן ביישום שלך מבלי להגיש בקשה לאישור. תסתכל על הרשימה כאן.

חזור לראש העמוד

כיצד אוכל לתקן טעות בבקשת ה-ESTA שלי?

לכל הפונים ניתנת הזדמנות לעיין במידע שהם מספקים ולוודא שהוא נכון ב-100% לפני הגשת הבקשה. תתבקש לאשר מחדש גם את מספר הדרכון שלך. אתה עדיין יכול לבצע שינויים לפני ביצוע התשלום. זה כולל את כל הנתונים למעט מספר הדרכון והמדינה שהנפקת הדרכון, לכן חיוני לוודא שמידע זה נכון.

אם עשית טעות בבקשתך לגבי הדרכון והמידע הביוגרפי שלך, תצטרך להתחיל בקשה חדשה. בקשה חדשה זו כפופה לדמי הבקשה.

למידע נוסף על תיקון טעויות ב-ESTA שלך, אנא עיין בקישור הבא:תקן טעות בטופס ESTA

חזור לראש העמוד

עשיתי טעות בבקשת ה-ESTA שלי בנוגע להנפקת הדרכון או תאריך התפוגה שלי. איך אני יכול לתקן את זה?

אתה עדיין יכול לבצע שינויים בתנאי שהבקשה טרם טופלה. אם כבר ביצעת תשלום, תצטרך להתחיל את תהליך הבקשה מחדש. תידרש לשלם את האגרה עבור הבקשה החדשה.

חזור לראש העמוד

אני צריך לעדכן את הבקשה שלי, אבל שכחתי את מספר הבקשה שלי, מה עליי לעשות?

אתה יכול לבצע שינויים ביישום שלך על ידי לחיצה על האפשרות " אחזר יישום" בדף הבית. לאחר שלחצתם על אפשרות זו, תשימו לב שהיא לוקחת אתכם למסך חדש בו תוכלו לבחור בין אחזור אפליקציה בודדת או קבוצת אפליקציות.

תזדקק למידע הבא כדי לאחזר אפליקציה בודדת :

 • מספר דרכון ותאריך לידה
 • שם פרטי
 • שם משפחה
 • מדינה הנפקת דרכון

לאחר שהזנת את המידע לאחר קבלת הנחיה, תוכל לבחור להמשיך לעבור לדף הבקשה שלך.

תזדקק למידע הבא כדי לאחזר אפליקציה קבוצתית:

 • פרטי נקודת הקשר של הקבוצה (שימו לב, הכוונה היא לפרטי האדם שהגיש במקור את קבוצת הבקשות).
 • מזהה קבוצה (אם אין לך את המספר הזה או אם אינך בטוח בכל צורה שהיא, תוכל לבחור באפשרות שכותרתה "אני לא יודע את מזהה הקבוצה שלי". מספר מזהה הקבוצה יישלח למייל היישום המקורי. כלומר כתובת הדוא"ל בשימוש כאשר הקבוצה נוצרה לראשונה.)
 • השם הפרטי של איש הקשר
 • שם המשפחה של איש הקשר
 • תאריך הלידה של איש הקשר
 • אימייל של איש קשר

לאחר שהזנת כל המידע, תוכל להמשיך לגשת לאפליקציית הקבוצה.

חזור לראש העמוד

נדרש תשלום עבור אישור נסיעה


מהי עמלת אישור הנסיעה?

כרוכה בתשלום הן עבור הטיפול בבקשה והן עבור אישור הבקשה.

עמלת טיפול: יש לשלם עמלה עם הגשת הבקשה לטיפול. שימו לב שכל בקשה חדשה דורשת עמלה חדשה; עם זאת, ניתן לשלם ליותר מאפליקציה אחת באמצעות תשלום בודד.

עמלת הרשאה: יש לשלם עמלה עם אישור הבקשה שהוגשה. תקבל הרשאה לנסוע לארה"ב לאחר אישור הבקשה שלך ותתווסף עמלת אישור נוספת לתשלום בכרטיס האשראי. שים לב שתשלום זה ניתן לתשלום רק אם בקשתך מאושרת.

חזור לראש העמוד

מהו תהליך התשלום עבור הגשת ESTA?

בקשות ESTA לא יעובדו ללא אמצעי תשלום תקף. כל התשלומים צריכים להתבצע באמצעות אחד מכרטיסי האשראי או החיוב הבאים:

 • מאסטר קארד
 • וִיזָה
 • אמריקן אקספרס
 • Discover (JCB, דיינרס קלאב)

חזור לראש העמוד

האם אוכל לבצע תשלום אחד עבור יותר מבקשה אחת?

כן, ה-ESTA מאפשר יישומים קבוצתיים שניתן לשלם באמצעות אמצעי תשלום אחד ועסקה אחת. בקשות קבוצתיות הן בקשות שיש להן שני מועמדים או יותר המגישים מועמדות בו-זמנית. עם זאת, הגשת מועמדות כקבוצה אינה אומרת שיחידים בקבוצה חייבים לנסוע יחד.

חזור לראש העמוד

מהו המספר המרבי של בקשות ESTA המותרות במסגרת אותו תשלום?

הכמות הכוללת של בקשות שתוכל להגיש לכל תשלום בודד היא 50.

חזור לראש העמוד

האם אני יכול להגיש בקשה עכשיו ולשלם מאוחר יותר?

כן, הן עבור תשלומים בודדים והן עבור תשלומים קבוצתיים, ניתן להגיש בקשה כעת ולבצע את התשלום תוך 7 ימים מרגע יצירת הבקשה במערכת. לאחר 7 ימים, הגישה שלך ליישום שלך תפוג ותצטרך ליצור מחדש את היישום או האפליקציות הקבוצתיות שלך.

חזור לראש העמוד

האם פרטי כרטיס האשראי או החיוב שלי בטוחים?

כן. מערכת ESTA אינה שומרת כל פרטי כרטיס אשראי או חיוב. פרטי התשלום שלך מעובדים בהתאם לתקנות הבינלאומיות של תעשיית כרטיסי התשלום הסטנדרטיים - תקן אבטחת מידע (PCI-DSS).

חזור לראש העמוד

תהליך יישומים מרובים


אני רוצה לשלם עבור קבוצת בקשות. האם אקבל הודעה על הסטטוס בו-זמנית?

לא, לאחר הגשת הבקשה, הסטטוס של כל בקשה ייקבע בנפרד ותקבל הודעה על מצבה בתוך חלון הטיפול של 72 שעות. סכום תשלום ההרשאה יוקצה לאחר שכל הבקשות יעובדו ויש להן סטטוס של "אושרה" או "נסיעה לא מורשית".

חזור לראש העמוד

איך אני מגיש בקשה לקבוצה?

תזדקק למידע הבא בהישג יד:

 • שם פרטי (לא כינויים, זה חייב להיות זהה לזה במסמכי הזיהוי שלך)
 • שם משפחה
 • תאריך לידה
 • כתובת דוא"ל
 • במקרה שארגון מבצע את התשלום, ניתן לרשום את שם הארגון כתוספת אופציונלית.

לאחר השלמת הבקשה הראשונה שלך, תוכל להוסיף בקשה חדשה או להוסיף בקשה ללא תשלום על ידי לחיצה על האפשרויות המתאימות עבור שתי אפשרויות אלה.

חזור לראש העמוד

פרטיות נתונים של ESTA


למי יש גישה לנתונים המשותפים עם ESTA וכיצד הם מוגנים?

ניתן לגשת למידע ל-ESTA שנמסר על ידי מועמדים רק למי שנדרש לטפל בו. כל הנתונים נשלטים בקפדנות ותקני האבטחה מוגנים בתקני התעשייה המצויים בתוכניות מיון דומות למטיילים.

חזור לראש העמוד

האם נתוני ESTA משותפים עם צדדים שלישיים?

נתונים המסופקים על ידי נוסעים המבקשים ESTA אינם משותפים ונשארים במסגרת הכללים שנקבעו בהודעת מערכת הרשומות של חוק הפרטיות וניתן למצוא תקנות אלה באתר האינטרנט של DHS. ישנם כמה מקרים שבהם נתונים עשויים להיות משותפים מחוץ למסגרת ESTA. מקרים אלה כוללים:

 • שיתוף מידע עם מגזרים שונים של DHS. שיתוף זה הינו סלקטיבי וממודר כך שניתן להשתמש במידע ובמידע רק אם השימוש הוא בקורלציה לחובת המגזר.
 • משרדים קונסולריים של מחלקת המדינה. שיתוף זה הוא לאחר שלילת אישור נסיעה ומטרתו הספציפית לסייע לשוטרים לקבל החלטה לגבי הויזה על סמך המידע שנמסר.
 • שיתוף מידע רלוונטי עם סוכנויות ממשלתיות פדרליות, מדינתיות, מקומיות, שבטיות וזרות. כמו גם מוסדות ממשלתיים משותפים נוספים.
 • שיתוף המידע יכול להיקבע על ידי ה-DHS אם הם מוצאים ששיתוף המידע יכול להיות מועיל ישירות עבור תנועות נגד טרור, או אם הוא משמש לאיסוף מידע הקשור לפשע ביטחוני לאומי ו/או בינלאומי.

לשבילי אוויר וימי תהיה גישה לסטטוס בקשת ה-ESTA שלך. עם זאת, הם לא מקבלים מידע אישי מלבד זה הנוגע ישירות לאישור הנסיעה.

חזור לראש העמוד

כמה זמן הנתונים שלי יאוחסנו בפלטפורמת ESTA?

ככלל, המידע נשאר פעיל כל עוד הרשאת הנסיעה שלך פעילה, שהיא תקופה של שנתיים. זה יכול להיות קצר יותר אם תוקף אישור הנסיעה שלך יפוג מוקדם מהצפוי מכל סיבה שהיא, למשל, הדרכון שלך יפוג לפני תאריך התפוגה הרשמי של אישור הנסיעה שלך, לפיו ה-ESTA שלך יפוג אוטומטית יחד עם הדרכון שלך.

לאחר שפג תוקפו של אישור הנסיעה שלך, ה-DHS יחזיק בנתונים למשך שנה נוספת.

לאחר תקופה זו, המידע שלך יישמר לארכיון למשך שתים עשרה שנים נוספות.

הנתונים שבהם נעשה שימוש מהסיבות הבאות יישמרו במשך כל הפעילויות בהן הם נמצאים בשימוש:

 • נתונים שעדיין נמצאים בשימוש פעיל או מקושרים לפעילויות אכיפת החוק
 • נתוני CPB מקושרים ומותאמים לחקירות זה כולל בקשות שנדחו.

חזור לראש העמוד

מדוע הנתונים שלי מאוחסנים בארכיון ולמי יש גישה אליהם?

כל הנתונים מאוחסנים בארכיון לאחר פקיעת תוקף אישור הנסיעה. זאת על מנת להבטיח את זמינות המידע כך שניתן יהיה לשחזרו במקרה הצורך לביטחון לאומי, לחקירה ולמטרות אכיפת חוק קשורות אחרות.

קיימת גישה מוגבלת לנתונים לאחר העברתם לארכיון והם ייזכרו רק למטרות שהוזכרו לעיל .

חזור לראש העמוד

נסיעות לא מורשות


מה עלי לעשות אם בקשת ה-ESTA שלי נדחתה?

אם אתה עדיין מעוניין לנסוע למרות שבקשתך נדחתה, תצטרך להגיש בקשה לויזה ללא מהגר. תוכל לבקר בכתובת https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas.html למידע נוסף על אופן הגשת הבקשה לקבלת הויזה המתאימה. למרבה המזל, במצב זה, דחיית אשרת נסיעה דרך ESTA אינה מבטלת אוטומטית את זכאותך להגיש בקשה לויזה. אם בקשת ה-ESTA שלך לא תאושר, לא ניתן להביא את הנושא בפני בית משפט על מנת לשקול מחדש.

חזור לראש העמוד

האם ניתן להגיש בקשה מחדש ל-ESTA אם כבר נדחתה לי ESTA?

אם בקשתך נדחתה, סביר מאוד שלא היא תאושר בפעם השנייה אם הנסיבות שלך לא השתנו מאז תאריך הבקשה הראשונה. נוסעים שלא זכאים ל-ESTA אינם מוסמכים לנסוע במסגרת תוכנית ויתור ויזה, ולכן הם יצטרכו להגיש בקשה לאשרת לא-מהגר דרך השגרירות או הקונסוליה הקרובה ביותר שלהם בארה"ב.

חשוב לציין כי הגשת בקשה חוזרת עם מידע שונה או מזויף בהצעה לעמוד בדרישות לאישור נסיעה יפסול לצמיתות את הנוסע לקבלת אישור לנסוע לארה"ב במסגרת תוכנית ויתור ויזה.

חזור לראש העמוד

אישור הנסיעה שלי נדחה וברצוני לברר מדוע? איך אני יכול ללכת לעשות את זה?

אתה יכול להגיש בקשה לתיקון מקוון באתר האינטרנט של תוכנית ה-DHS Travel Redress Inquiry. עם זאת, מכיוון שתוכנית ESTA נוצרה בצורה כזו שרק אנשים שאינם מוסמכים לנסוע תחת ה-VWP, או שנסיעתם לארה"ב תהיה סיכון ביטחוני, לא מקבלים אישור נסיעה, יש פשוט אין ערובה לכך שתבקש יצליח.

שגרירויות וקונסוליות אינן יכולות לתת לך מידע כלשהו, וגם לא לפתור בעיות בנוגע לאישור הנסיעה שנדחה.

חזור לראש העמוד

האם ניתן לקבל תור לאשרת חירום בשגרירות או קונסוליה של ארה"ב במקרה שבקשת המטייל לאישור נסיעה נדחתה, אך המטייל צריך לנסוע מיד?

פשוט לא ניתן להבטיח זמינות של פגישות למחרת. לכן, הכרחי להגיש בקשה לאישור ESTA הרבה לפני הזמן. המינימום המוצע הוא 72 שעות לפני יציאת הנסיעה, עם זאת, ליתר בטחון, על המועמדים להגיש בקשה שבועות או חודשים מראש. אתה יכול לקבל מידע נוסף על תהליך מינוי הויזה בקונסולרית הקרובה אליך, או בכתובת https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas.html .

חזור לראש העמוד

מה עלי לעשות אם הקבוצה שלי נעולה ואני לא יכול להשתמש במזהה הקבוצה כדי לגשת לאפליקציה שלי?

אתה יכול לנווט לדף אחזור יישום שבו תמצא כפתור לאחזור יישום אחד. אתה יכול להשתמש באפשרות זו כדי לגשת לכל אפליקציה בודדת גם כשהקבוצה נעולה.

חזור לראש העמוד

הגש בקשה ל-ESTA

נדרש ויתור על אשרת ESTA לנסיעות תיירות, עסקים או מעבר של פחות מ-90 יום.. אי קבלת ESTA עלולה להוביל למניעת כניסה בגבול ולקנס גבוה. מומלץ לפנות בהקדם האפשרי.

הגש בקשה ל-ESTA