בדוק את סטטוס ESTA
חדשות, מידע ועזרה של ESTA.

מהן התפקידים של הגנת המכס והגבולות בארה"ב (CBP)?

מְעוּדכָּן: פבר 27, 2023  | תגיות: מכס והגנה על גבולות, אבטחת גבולות, הגירה לארה"ב

המכס והגנת הגבולות בארה"ב (CBP) היא הסוכנות הפדרלית האחראית לשמירה על גבולות המדינה. מנמלי הכניסה ליבשה, אוויר וים, ה-CBP פועל ללא לאות כדי להרחיק פושעים ופריטים מסוכנים מהמדינה תוך הקלה על זרימת הסחר והנסיעות הלגיטימיות. במאמר זה, נסקור מקרוב מה ה-CBP עושה וכיצד הוא משפיע על נוסעים הנכנסים לארצות הברית.

[1] CBP שומרת על גבולות אמריקה

ה-CBP עובד בשיתוף פעולה הדוק עם שותפים שונים, כולל סוכנויות ממשלתיות אחרות ורשויות אכיפת חוק מקומיות, כדי לשמור על גבולות אמריקה על ידי מניעת כניסת טרוריסטים, פושעים זרים וחומרים אסורים אחרים למדינה. דרך נמלי הכניסה היבשתיים, האוויריים או הימיים, קצינים בעלי הכשרה גבוהה פועלים בחריצות להפסקת סחר בלתי חוקי מעבר לגבולות ארה"ב תוך ערנות, טכנולוגיה, כגון זיהוי פנים ואכיפת חוקים קיימים. ככל שהאיומים משתנים מדי יום, ה-CBP מסתגל ללא הרף כדי להישאר יעיל בהגנה על ארה"ב, תוך שהוא מסייע לנוסעים לגיטימיים להיכנס בבטחה לנמלי הכניסה של אמריקה.

[2] CBP אוכפת חוקים ותקנות הגירה, נלחמת בטרור ומגינה מפני הברחות וסחר בסמים

לא רק CBP הוא מרכיב חיוני בביטחון הלאומי, הוא גם מניע מרכזי של הבטיחות והבריאות של ארה"ב. CBP אוכפת חוקים ותקנות הגירה, כמו גם מגינה מפני הברחת סמים לארצות הברית. הסוכנות גם פועלת קשה כדי להילחם בטרור, ומבטיחה שאזרחים אמריקאים יישארו בטוחים מפני התקפות שמקורן בחו"ל או מבית. עבודת ה-CBP מתאפשרת באמצעות ניהול המערכת האלקטרונית לאישור נסיעות ( ESTA ) תוכנית ויתור ויזה ואכיפת חוקים ותקנות הויזה. CBP ממלא תפקיד מרכזי בזיהוי אזרחים זרים הנכנסים לארצות הברית באמצעות הליכי בדיקה ביטחונית המאפשרים תוכנית ויתור ויזה ו-ESTA.

יתרה מזאת, CBP ממשיכה לזהות ולהכיל איומים הכרוכים בזרימה בלתי חוקית של סחורה או סחורות על פני גבולות ארה"ב ומחזקת תהליכים לזיוף מוצרים קרביים המאיים הן על ביטחונם של אנשים והן על הכלכלה הפדרלית. בסופו של דבר, CBP נשארת מחויבת למשימתה לשמור על ארה"ב מאובטחת ובטוחה מכל איומים או פעילות בלתי חוקיים.

[3] CBP מסדיר את זרימת הסחורות אל הארץ וממנה

מכס והגנה על גבולות ארה"ב ממלאים תפקיד חשוב בוויסות זרימת הסחורות ממדינות זרות לארה"ב. CBP אמון על להבטיח שהיבואנים יצייתו לחוקים ולתקנות של ציות למסחר, תוך הקפדה על גביית מסים ומיושמים כהלכה. ככזה, סוכנות זו הפכה לעמוד חיוני בשמירה על שלמות שוקי הסחר הבינלאומיים. ללא עבודתם, סוחרים חסרי מצפון יוכלו להשפיע קשות על המסחר הגלובלי על ידי הימנעות ממיסים או על ידי מכירת מוצרים באיכות נחותה. עם CBP במקום, עסקים וצרכנים יכולים ליהנות מהיתרונות של יוזמה חופשית מעבר לגבולות.

[4] CBP מונע כניסה בלתי חוקית של אנשים ובעלי חיים לארצות הברית

גבולות ארצות הברית הם חלק מכריע מביטחון המדינה. כדי להבטיח את הבטיחות והביטחון של המדינה, המכס והגנת הגבולות של ארה"ב פועלים בחריצות כדי למנוע מאנשים ובעלי חיים להיכנס למדינה באופן בלתי חוקי. מחלקה זו אחראית על איתור ותפיסת מטיילים שלא תועדו כראוי, בדיקת מטענים נכנסים בנמלי כניסה, מניעת כניסת או יציאה של מוצרים חקלאיים העלולים להזיק לסביבה וכן סיור באזורים יבשתיים ומימיים. מאמץ להגן על גבולות ארה"ב. עם תשומת הלב הבלתי נלאית לבטיחות, המכס והגנת הגבולות הפכו לכוח אדיר בשמירה על מולדתה של אמריקה.

[5] CBP מסייעת לרשויות אכיפת חוק אחרות בחקירות ובתפיסות

CBP הוא גם חלק מרכזי ברשת אכיפת החוק בארצות הברית. כסוכנות פדרלית, CBP מסייעת לסוכנויות אחרות כאשר היא נקראת לעזרה חקירה או חוששת. זה כולל מתן מומחיות טכנית הקשורה להגירה ומכס וכן תיאום בין-סוכנויות. מעורבות זו מייעלת את שיתוף המידע בין ארגונים ממשלתיים שונים.

ללא שיתופי הפעולה החיוניים הללו, חקירות משטרה רבות ותפיסתם של נאשמים ייפגעו קשות. הודות לקצינים המסורים של CBP, לסוכנויות אכיפת החוק ברחבי המדינה יש בעלת ברית יעילה בכל הנוגע להבטחת הצדק.

סיכום

ברור שהמכס והגנת הגבולות של ארה"ב ממלאים תפקיד חשוב בשמירה על בטיחותם של אמריקאים ומטיילים על ידי פיקוח על גבולות ארה"ב, אכיפת חוקי ההגירה, מניעת הברחות של סמים וסחורות, ויסות זרימת סחורות לתוך והחוצה ממנה. מדינה, מניעת כניסה בלתי חוקית של אנשים ובעלי חיים, ומתן סיוע לרשויות אכיפת חוק אחרות לפי הצורך. יתרה מזאת, הסוכנות מבטיחה ביטחון כלכלי באמצעות ציות לסחר, ועוזרת לוודא שעסקים אמריקאים לא יהיו בעמדת נחיתות בהתמודדות עם מתחרים בינלאומיים. על ידי הכרה בחשיבות המשימה של CBP, כולנו יכולים להעריך את העבודה שהם עושים כדי להפוך את אמריקה לחזקה יותר עבור הדורות הבאים.