בדוק את סטטוס ESTA
חדשות, מידע ועזרה של ESTA.

מהי החוויה של נסיעה ב-ESTA?

מְעוּדכָּן: ינו 21, 2024  | תגיות: ניסיון ESTA, יישום ESTA

המערכת האלקטרונית לאישור נסיעות (ESTA) מספקת לנוסעים אפשרות לנסוע ללא ויזה לארצות הברית באמצעות תהליך יעיל ואוטומטי. ESTA יכול לשמש מטיילים המגיעים לאמריקה ביבשה, באוויר או בים. הוא מאפשר שהות של עד 90 יום ומונפק לתקופה של שנתיים, או תאריך פקיעת הדרכון. צורה חלופית של אישור נסיעה היא ויזה לארה"ב, שיש לה דמי בקשה גבוהים יותר ולוחות זמן עיבוד ארוכים יותר. מילוי בקשת ESTA לוקח 15 דקות ומהווה חלק מהעלות של ויזה לארה"ב. ESTA מתיר לנוסעים לבקר בארה"ב למטרות תיירות, עסקים או תחבורה. סקירה כללית של חוויית הגשת הבקשה והנסיעה עם ESTA מוסברת במאמר זה.

מהי החוויה של נסיעה ב-ESTA?
מהי החוויה של נסיעה ב-ESTA?

הגשת בקשה ל-ESTA לפני העזיבה

כדי להגיש בקשה ל-ESTA, המבקש יצטרך דרכון תקף ומכשיר גלישה מחובר לאינטרנט וכן כ-15 דקות של זמן למילוי הטופס. אם מועמד מתכוון להישאר בארה"ב, הוא יצטרך לספק פרטי קשר וכתובת עבור נקודת הקשר שלו בארה"ב וכן כתובת שבה הם ישהו בארה"ב מידע זה אינו נדרש להגשת הטופס, והמועמדים יכול להזין 'UNKNOWN' עבור שדות שבהם פרטי הלינה או יצירת קשר בארה"ב אינם זמינים עדיין.

טופס הבקשה של ESTA מורכב משאלות לגבי הפרטים האישיים של הפונה, כגון איש הקשר, הדרכון, ההורה, פרטי הקשר שלו לשעת חירום. ישנן גם שאלות זכאות המכסות את היסטוריית הבריאות, הפלילי, הסמים, התעסוקה, הנסיעות וההגירה של הפונה.

המועמדים יקבלו החלטה על בקשת ה-ESTA שלהם תוך 72 שעות מהגשתם. עם זאת, רוב הבקשות עדיין מעובדות תוך דקות ספורות מהגשה. מועמדים יכולים לבדוק באופן קבוע את סטטוס בקשות ה- ESTA שלהם וכן להכיר את סטטוס ה- ESTA השונה' .

אימות ESTA לפני היציאה

אם ה-ESTA שלך אושר, לא תצטרך להביא הדפסה או עותק מסך דיגיטלי של אישור הנסיעה שלך. ה-ESTA שלך מקושר לדרכון שלך. עם זאת, המחלקה לביטחון המולדת (DHS) ממליץ לך לשמור תדפיס של ההרשאה שלך לרישומים האישיים שלך. ה-ESTA שלך יאומת באחת משתי דרכים לפני שתעלה על המטוס או כלי השיט הימי שלך, או תיסע דרך הגבול לארצות הברית.

חברות תעופה, מפעילי ספינות שייט ואתרי הזמנות - ESTA מאושרת עשויה להיות מאומתת באינטרנט על ידי חברות תעופה או אתרי הזמנות. אתרים אלה ידרשו ממך לספק את מספר אישור ה-ESTA המאושר שלך כחלק מתהליך הצ'ק-אין המקוון. אם אין לך מספר אישור ESTA מאושר, לא תורשה לבצע צ'ק-אין מקוון.

צ'ק-אין בשדה התעופה, מסופי הטלת כבודה או בשער על ידי דיילת - כאשר תגיעו לשדה התעופה או לנמל, הנציגים יבקשו לראות את הדרכון שלכם כדי לבדוק מול מערכת המידע הנוסע המתקדם (APIS). אם אין לך ESTA מאושרת, לא תורשה לבצע צ'ק-אין בשדה התעופה או לעלות על הספינה שלך.

כניסות ומכס בארה"ב

ישנם שני סוגים של זרימות מכס בכניסה לארה"ב. הסוג הראשון הוא יציאות כניסה עם בקרת דרכונים אוטומטית (APC) והסוג השני הם אלה ללא APC.

נמלי כניסה עם בקרת דרכונים אוטומטית (APC)

יהיו קיוסקים של APC בנמלי כניסה רבים בארה"ב. אלה מאפשרים עיבוד מזורז של נוסעים בתוכנית ויתור על ויזה בארה"ב, קנדה ווויזה. הקיוסקים של ה-APC הם בשירות עצמי. הנוסעים יסרקו את הדרכונים שלהם בקיוסק וייתכן ויידרשו לענות על שאלות בטופס הצהרת המכס והגנת הגבולות (CBP) 6059B הנוגעות לכתובתם בזמן שהות בארה"ב, טיסת הגעה וכן שאלות על הסחורה שהם מכניסים ל- ארצות הברית. לאחר מכן, הנגמ"ש יפיק קבלה על סמך תשובות הנוסע.

בעת מעבר בביקורת דרכונים, פקידי CBP עשויים גם לסרוק את הדרכון שלך כדי לאמת את הרשאת הנסיעה שלך וכן עשויים לאשר את התשובות שלך בטופס ההצהרה 6059B .

יציאות כניסה ללא בקרת דרכונים אוטומטית (APC)

כאן, CBP Official יסרוק גם את הדרכון שלך ועשויה לאשר את התשובות בטופס הצהרה 6059B.

בהתאם לנמל הכניסה שלך, הדרכון שלך עשוי להיות חותמת עם ההגעה לארצות הברית או לא. עם זאת, מכיוון שמערכת ה-CBP לכניסה ויציאה מנוהלת באופן מקוון, אין צורך בחותמת דרכון למטיילים הנכנסים דרך תוכנית ויתור ויזה. אם ברצונך לאחזר את ההיסטוריה של כניסות ויציאות קודמות מארה"ב, אנא בקר בכתובת: https://i94.cbp.dhs.gov/I94/#/home

יציאות מארה"ב עם ESTA

נוסעי ESTA צריכים לעזוב את ארצות הברית תוך 90 יום מהגעתם, שכן ESTA מתיר שהות של עד 90 יום בלבד. נסיעות לקנדה, מקסיקו ולאיים או לטריטוריות סמוכות נחשבות למגבלת 90 הימים, כך שמטיילים צריכים להיות מודעים להגבלות ולתכנן את מסלול הטיול שלהם כדי להבטיח שהם לא יישארו יותר מדי.

טיפים לחוויית ESTA חלקה

הגש בקשה מוקדמת : השלם את בקשת ה-ESTA שלך זמן רב לפני תאריך הנסיעה שלך כדי למנוע בעיות של הרגע האחרון.

שמור את המסמכים בהישג יד : יש לך את כל מסמכי הנסיעה הדרושים, כולל כרטיס החזרה ופרטי הלינה שלך, נגישים בקלות עם ההגעה.

הכירו את הכללים : הכירו את תנאי ה-VWP והקפידו עליהם במהלך שהותכם.

כבד את חוקי ארה"ב : פעל לפי החוקים והמנהגים המקומיים כדי להבטיח ביקור נעים וללא בעיות.

תכנן את מסלול הטיול שלך : ארה"ב היא עצומה ומגוונת; תכנון מסלול הטיול שלך יכול לעזור לך להפיק את המרב מהטיול שלך.

סיכום

נסיעה לארצות הברית עם ESTA מציעה דרך נוחה ויעילה לחוות תרבות ונוף אמריקאי. על ידי הבנת התהליך, עמידה בתקנות וכיבוד מנהגי המדינה, המטיילים יכולים ליהנות מביקור בלתי נשכח וללא טרחה. בין אם זה לפנאי, עסקים או תחבורה, ESTA פותחת את הדלת לחקר ארצות הברית.