בדוק את סטטוס ESTA
חדשות, מידע ועזרה של ESTA.

כמה זמן ESTA נמשכת?

מְעוּדכָּן: Oct 15, 2022  | תגיות: ESTA, ESTA משך, כמה זמן ESTA נמשך

תוכנית ויתור ה- ESTA מאפשרת לאזרחים של 41 המדינות המשתתפות לנסוע לארצות הברית למטרות תיירות, עסקים, מעבר, רפואי ולימודים קצרים ללא צורך בהגשת בקשה לויזה. ה-ESTA עשה הרבה יותר קל לנוסעים בבריטניה, אירלנד, אוסטרליה, ניו זילנד ומדינות רבות אחרות באירופה, אסיה ודרום אמריקה לטייל בארצות הברית. טופס בקשה לוקח 15-20 דקות למילוי וההרשאות ניתנות באופן מיידי עם שיעור אישור של 99%.

כמה זמן ESTA נמשכת?
כמה זמן ESTA נמשכת?

משך אישור ESTA

ESTA מאושרת ניתנת לתקופה של שנתיים, או תאריך פקיעת הדרכון, המוקדם מביניהם. עם זאת, זה לא אומר שאדם יכול להישאר בארצות הברית למשך שנתיים. ניתן להשתמש ב-ESTA לביקורים של עד 90 ימים לכל תקופה של 12 חודשים נגררת. לכן, אם נוסע קיבל לאחרונה ESTA ונשאר 90 יום ולאחר מכן חזר לארץ הולדתו, סביר להניח שהוא/היא יצטרכו לאפשר 12 חודשים לפני שישתמש שוב ב-ESTA שלו. עם זאת, המכס והגנת הגבולות (CBP) לא קבעו דרישות מחמירות לגבי משך הזמן שאדם צריך להמתין בין ביקור בארה"ב לחלופין, הנוסע יכול להגיש בקשה לויזה לארה"ב אם הוא/היא מעוניין לבקר שוב במדינה תוך 12 חודשים מהשהות הקודמת של 90 יום. אם נוסע מחפש הגירה או מידע אחר על ויזה לארה"ב, מצא ייעוץ משפטי מעורך דין מורשה להגירה בארה"ב. משמר הגבול יקבע אם חל "משך זמן סביר" בין השהות. אם משמר הגבול חושד שמטייל מנסה לחיות בארצות הברית הוא לא יתקבל. אנא שים לב שאלו הן הנחיות בלבד שכן שיקול הדעת להתקבל לארה"ב נקבע על ידי CBP.

הזמן הטוב ביותר להגיש בקשה ל-ESTA

בהתאם למועד שבו מבקר רוצה לנסוע לארה"ב, עליו לתזמן אסטרטגית את בקשת ה-ESTA שלו כדי להבטיח שאתה מפיק את המרב מהנסיעות שלך ומהאישור שלך לפני הביקור בארה"ב. למרות ש-72 שעות שוקלים את משך הזמן המינימלי לפני הגשת בקשה ל-ESTA, יהיה זה נבון לתכנן במקרה שמבקש נדחה וצריך להגיש במקום זאת בקשה לויזה לארה"ב. אם התוכנית שלך היא להישאר בארה"ב יותר מ-90 יום, תצטרך להגיש בקשה לויזה לארה"ב. שהייה מופרזת ב-ESTA תוביל ככל הנראה לאיסור מהתוכנית ואולי תגרום לסירובים עתידיים בגבול ארצות הברית. יתר על כן, שהייה מופרזת ב-ESTA עלולה לסכן את האישורים בכל בקשה עתידית של ויזה לארה"ב.

הארכת שהות בארה"ב על ידי ביקור במדינות סמוכות

ביקורים במדינות סמוכות כמו קנדה ומקסיקו או אפילו האיים הקריביים, מבלי לטוס קודם הביתה, ייחשבו ככל הנראה עבור השהות בת 90 הימים. שוטרי הגבול של CBP מודעים לטקטיקה הזו שמטיילים משתמשים בהם כדי להאריך את ביקוריהם בארה"ב וסביר להניח שימנעו כניסה לאנשים המשתמשים בטקטיקה כזו. אם אתם באמת רוצים לבקר בקנדה, מקסיקו או האיים הקריביים וברצונכם להישאר גם 90 יום בארה"ב, תכננו את מסלול הטיול שלכם בהתאם כך שלא תישארו יותר מ-90 יום בארה"ב, מכיוון שסביר להניח שלא תהיה נוחות רבה עם שהות מופרזת אפילו יום אחד מעל 90.

חידוש ה-ESTA שלך בארה"ב

לא ניתן להאריך או לחדש את ESTA בתוך או מחוצה לה ארצות הברית. יש לקבל את האישור לפני ההגעה לארצות הברית או לשטחיה. עם זאת, אם פג תוקפו של הדרכון או ה-ESTA שלך בזמן שאתה בארצות הברית, לא תצטרך להגיש בקשה ל-ESTA חדש למשך הביקור המקסימלי של 90 יום.

אם אתה מחזיק בדרכון ממדינה לפטור ויזה כמו בריטניה, אירלנד, אוסטרליה, ניו זילנד או מדינה אחרת במערב אירופה, וברצונך לקבל ESTA למטרות תיירות, עסקים, רפואיות או מעבר, התחל עם הבקשה שלך, אחרת , בקר בשאלות הנפוצות כדי ללמוד עוד על ESTA

הגש בקשה ל-ESTA