בדוק את סטטוס ESTA
חדשות, מידע ועזרה של ESTA.

כמה זמן לוקח לאישור ESTA?

מְעוּדכָּן: אוג 25, 2023  | תגיות: משך ESTA, זמן בקשה ל-ESTA, טופס ESTA

מבוא

בקשת ESTA מעובדת באופן מיידי באופן מקוון ורוב הבקשות מאושרות תוך דקה מהגשה. עם זאת, ישנם מקרים בהם החלטה בבקשה עשויה להתעכב עד 72 שעות. לאחר אישור בקשת ESTA, המשתמש יקבל הודעה באמצעות דפדפן האינטרנט או האימייל שלו. הודעת האישור תכיל את מספר הבקשה או ההרשאה, תאריך התפוגה של ה-ESTA וכן מידע אחר של המבקש שסופק בעת ההגשה.

כמה זמן לוקח לאישור ESTA?
כמה זמן לוקח לאישור ESTA?

מחקר על זמני עיבוד ESTA

מחקר משנת 2023 של זמני הטיפול ב-ESTA שנערך על ידי usa-esta.com מצא כי 78% מהבקשות אושרו עם 12 שעות הגשת הבקשה. שאר 22% נותרו 'בהמתנה', ודרשו זמן נוסף לעיבוד, בין 12 ל-72 שעות. הסבירות שבקשת ESTA תדרוש יותר מ-24 שעות של זמן עיבוד, הייתה כ-20%.

במהלך המחקר נבדקו גם דחיות של בקשת ESTA. ההסתברות לדחיית בקשת ESTA, או 'נסיעות לא מורשות' הייתה כ-3.1%. גורמים שסביר להניח שהובילו להכחשה היו תשובה ב'כן' לכל אחת משאלות הזכאות ל-ESTA . שאלות זכאות אלו נוגעות למצבים רפואיים, פליליים, היסטוריית הגירה ונסיעות למדינות הנחשבות נותנות חסות של מדינה לטרור. יתר על כן, גורמים אחרים המשפיעים על שלילת ESTA כוללים אזרחויות מרובות או מידע אחר שאינו עולה בקנה אחד עם נתונים שנבדקו על המבקש על ידי הגנת המכס והגבולות (CBP). מועמדים שנדחו להם ESTA עשויים עדיין להיות זכאים להגיש בקשה לויזה לארה"ב.

גורמים המשפיעים על זמני עיבוד ESTA

רוב בקשות ESTA מעובדות במהירות, לרוב תוך דקות. עם זאת, המכס והגנת הגבולות של ארה"ב (CBP) ממליצה להגיש בקשה לפחות 72 שעות לפני מועד ההמראה המתוכנן שלך כדי לקחת בחשבון עיכובים או בעיות פוטנציאליות. אם סטטוס הבקשה שלך מופיע כ"הרשאה בהמתנה", עשויות לחלוף עד 72 שעות עד לקבלת החלטה סופית. גורמים שהשפיעו על עיכובים בעיבוד היו קשורים לעתים קרובות לבעיות טכניות שחוו מערכות ה-CBP או לבעיות בעיבוד התשלומים, שעשויות להיות תוצאה של שיטת התשלום שנבחרה של המבקש או מהמערכות המשמשות את CBP לעיבוד תשלומים.

מספר גורמים יכולים להוביל לעיכוב בטיפול בבקשת ESTA, הסיבות הנפוצות ביותר להלן.

מידע לא שלם או שגוי: אם טופס הבקשה אינו מלא במלואו או מכיל שגיאות, הדבר עלול להוביל לעיכובים. בדוק תמיד את הערכים שלך לפני ההגשה.

בדיקות אבטחה: ייתכן שיהיה צורך בבדיקות רקע נוספות במקרים מסוימים, וכתוצאה מכך זמן עיבוד ארוך יותר.

נפח יישומים גבוה: בעונות השיא של נסיעות, מספר היישומים עלול לעלות ולגרום לעיכובים במערכת.

בעיות טכניות: למרות שאינן שכיחות, בעיות טכניות במערכת היישום ESTA עלולות לגרום לעיכובים.

תוקף הדרכון: הדרכון שלך חייב להיות תקף לפחות שישה חודשים מתאריך היציאה המתוכנן שלך מארה"ב. אם יש בעיה בפרטי הדרכון שלך, זה עלול לעכב את הבקשה שלך.

היסטוריה פלילית או הגירה: בעיות משפטיות או הגירה בעבר עלולות לגרום לתהליך בדיקה ממושך יותר.

שמות תואמים: אם שמך תואם מאוד את השם שלך ברשימת מעקב או עם עבר פלילי, ייתכן שיידרש זמן נוסף לאימות זהות.

אירועים עולמיים נוכחיים: אירועים פוליטיים או גלובליים יכולים לפעמים לגרום לבדיקות אבטחה מחמירות יותר, וכתוצאה מכך, עיכובים.

תגובה לא מספקת לשאלות אבטחה: בקשת ה-ESTA כוללת שאלות על עבר פלילי, בריאות וגורמים אחרים שעלולים להשפיע על הזכאות לנסיעה במסגרת תוכנית ויתור ויזה . תשובות לא שלמות או מדאיגות עלולות להוביל לעיכובים.

בעיות תשלום: בעיות בתהליך התשלום או אי תשלום אגרת הבקשה עלולים לגרום לעיכוב.

סיכום

אם אתה חווה עיכוב בקבלת אישור ה-ESTA שלך ותאריך הנסיעה שלך מתקרב במהירות, ייתכן שמומלץ להתייעץ עם עורך דין הגירה או ליצור קשר עם המכס והגנת הגבולות בארה"ב לקבלת ייעוץ.

לפיכך, מומלץ למועמדים לבדוק את סטטוס בקשות ה-ESTA שלהם אם הם לא קיבלו עדכון על בקשתם תוך 24 שעות מהגשתם.

בנוסף, אם יש בעיות באתר ESTA אז תהיה סבירות גבוהה יותר לחוות עיכובים בעיבוד בקשת ESTA. בעיות אלו באתר נפתרות בדרך כלל תוך 4-8 שעות, אך למועמדים מומלץ לפנות מוקדם כדי למנוע בעיות בלתי צפויות.

קבל את אישור הנסיעה הנכון עבור ארצות הברית

אם אתה מחזיק בדרכון ממדינה של פטור ויזה כמו בריטניה, אירלנד, אוסטרליה, ניו זילנד או מדינה אחרת במערב אירופה, ייתכן שתהיה זכאי לקבל ESTA למטרות תיירות, עסקים, רפואיות או מעבר. התחל עם הבקשה שלך, אחרת, בקר בשאלות הנפוצות כדי ללמוד עוד על ESTA

הגש בקשה ל-ESTA