בדוק את סטטוס ESTA
חדשות, מידע ועזרה של ESTA.

הגשת בקשה ל-ESTA עם רישום פלילי

מְעוּדכָּן: נוב 01, 2022  | תגיות: ESTA עם רישום פלילי, ויזה עם רישום פלילי, דרישות ESTA

האם אתה יכול לקבל ESTA עם מעצרים פליליים או הרשעות בעבר?

הגשת בקשה ל-ESTA עם רישום פלילי
הגשת בקשה ל-ESTA עם רישום פלילי


כן, ניתן להשיג ESTA עם רישום פלילי, אולם קבלת אישור ESTA יהיה תלוי באופי הפשע, גיל העבריין באותה עת וכן תאריך התרחשות הפשע. לא משנה היכן התרחש הפשע בעולם, יש להכריז על מעצר, זהירות או הרשעה ב-ESTA, אם זה רלוונטי, או בבקשת ויזה לארה"ב.

נוסעים עם עבר פלילי שמתכננים להגיש בקשה ל-ESTA כדי להיכנס לארצות הברית מתעלמים לעתים קרובות מהדקויות של שאלות הזכאות בטופס הבקשה. שאלות הזכאות ל-ESTA מכסות נסיבות שונות בהיסטוריה של המבקש. שאלות אלו נועדו ללכוד סיכוני אבטחה אפשריים של מבקש. שתי שאלות הזכאות שזוכות לדיון הרב ביותר בטופס ESTA קשורות למעצרים והרשעות הכרוכות בעוולת מוסר. קללות מוסרית נחשבת להתנהגות מושחתת או נבזית, הנוגדת את הסטנדרטים והרגשות המקובלים של קהילה. שתי שאלות אלו הן כדלקמן:

"האם אי פעם נעצרת או הורשעת בגין פשע שגרם לנזק חמור לרכוש, או לפגיעה חמורה באדם אחר או ברשות ממשלתית?"

שאלה זו מתייחסת להרשעות ומעצרים פליליים הגורמים לנזק חמור לרכוש, או לפגיעה חמורה באדם אחר או ברשות ממשלתית. דוגמאות שייחשבו רציניות כוללות, אך אינן מוגבלות ל:

  • פשעים נגד האדם כגון רצח, הריגה, אונס, מגונה בוטה, תקיפות חמורות, חטיפה
  • פשעים נגד רכוש כגון הצתה, פריצה, גניבה, שוד, הונאה, קבלת רכוש גנוב
  • פשעים נגד רשות ממשלתית כגון הונאת טובות הנאה, העלמת מס, שוחד, עדות שקר

"האם אי פעם הפרת חוק כלשהו הקשור להחזקה, שימוש או הפצה של סמים לא חוקיים?"

שאלה זו ברורה יותר בכך שהיא שואלת באופן ספציפי אם הופר חוק הקשור להחזקה, שימוש או הפצה של סמים לא חוקיים. עם זאת, כמה חוסר עקביות חוצי גבולות עלולים לסבך את תשובותיו של המבקש. לדוגמה, שימוש חוקי בחומר מבוקר, כגון מריחואנה רפואית במדינת הולדתו של המבקש, עדיין נחשב לשימוש לא חוקי בחומר על פי החוק הפדרלי של ארצות הברית למרות שכמה מדינות אישרו את השימוש בו. המבקשים יצטרכו לקבוע אם השימוש שלהם בסם לא חוקי צריך להצדיק תשובה 'כן' לשאלה זו, מה שככל הנראה יביא לדחיית ה-ESTA שלהם. בסופו של דבר, אם לא יורשע בעבירה הקשורה לסמים, התשובה לשאלה היא יותר על כנותו של המבקש, שכן ייתכן שהמכס והגנת הגבולות (CBP) לא יוכלו לאמת את הפרת הסמים.

האם אתה יכול לנסוע עם הרשעה בסמים?

השגת ESTA עם הרשעה בסמים בלתי חוקיים תצריך מענה 'לא' הן לשאלות על עבר פלילי והן על שימוש בסמים בלתי חוקיים. עם זאת, קחו בחשבון שתשובה 'לא' על הפרת חוקים הקשורים להחזקה, שימוש או הפצה של סמים לא חוקיים תהיה לא אמת אם קיבלת הרשעה בגין הפעילויות המוצהרות בשאלה הקשורות לסמים לא חוקיים. אם בקשת ה-ESTA שלך נדחתה, אתה עדיין יכול להגיש בקשה לוויזת תייר B-2 או ויזת B-1 לעסקים ולקבל הזדמנות להבהיר את הנסיבות סביב ההרשעה שלך בהחזקת סמים או שימוש קודם בסמים.

האם אתה יכול לנסוע ב-ESTA עם הרשעה בנהיגה בשכרות?

מקרה בודד של נהיגה תחת השפעת אלכוהול אינו נחשב לפשע של קלון מוסרי על פי חוקי ארה"ב לביסוס אופי מוסרי טוב. עם זאת, אם הפונה הוא שתיין רגיל עם הפרות שתייה מרובות, או ביצע פשע כתוצאה משתייה שגרמה נזק חמור לאנשים אחרים או לרכוש של אדם אחר או רשות ממשלתית, סביר להניח שהוא יוכל לענות 'כן' ל השאלה על עבר פלילי בטופס ESTA.

האם אתה יכול לנסוע ב-ESTA עם אישום תקיפה?

אם התקיפה לא גרמה לפציעה חמורה או לנזק לאדם או לרכושו, סביר להניח שהמבקש יוכל לענות 'לא' לשאלה לגבי עבר פלילי אם היא משקפת בצורה המדויקת ביותר את נסיבותיו.

האם אתה יכול לנסוע ב-ESTA עם מאסר על תנאי?

מאסר על תנאי הוא בעצם עונש שיפוטי מותנה אשר נאכף אם בוצעו פשעים נוספים. התשובות של מבקש ESTA לא ישתנו לשאלות הזכאות על עבר פלילי והחזקת סמים או שימוש בסמים עם מאסר על תנאי. אם הרשעתו של מגיש הבקשה אינה נחשבת לפשע של קלון מוסרי, סביר להניח שניתן להזין את התשובה לשאלה בהיסטוריה הפלילית כ'לא'.

האם אתה יכול לנסוע ב-ESTA עם הרשעה בהוצאות?

חוקי האשרה וההגירה של ארצות הברית אינם מכירים בחוק שיקום העבריינים, לפיכך אם הרשעה נחשבת שהוצאה בבריטניה, או בכל מדינה אחרת עם הסדרים דומים להרשעות, על המועמדים לשקול את הרשעותיהם בטופס ESTA רק אם הם הביאו נזק חמור לאדם, לרכושו של אדם או לרכושה של רשות ממשלתית.

האם אתה יכול לנסוע לאמריקה בקשר להתנהגות טובה?

שאלה זו נשאלת על ידי מטיילים אוסטרלים. ערבות התנהגות טובה היא עונש לא מאסר שבו אם לא בוצעו פשעים נוספים, העבריין נחסך זמן מאסר לאחר תקופה מוגדרת. מבקשי ESTA פוטנציאליים יצטרכו לענות בכנות על השאלות על אופי ההיסטוריה הפלילית שלהם, כמו גם היסטוריית החזקת הסמים והשימוש בסמים. לכן, קיום ערבות התנהגות טובה אינה משנה מבחינה טכנית את נסיבותיו של מבקש ESTA, אולם, אם ESTA נדחתה, ערבות התנהגות טובה תעזור לבסס אופי מוסרי טוב (GMC) בעת הגשת בקשה לויזה לארה"ב.

האם אתה יכול לנסוע לאמריקה ללא ESTA או ויזה?

לא, נדרשת ESTA מאושרת או אשרת ארה"ב תקפה כדי להיכנס לארה"ב. ברוב המקרים, לא תוכל לעלות על כלי טיס, כלי שיט ימי, או לנסוע דרך גבול ארה"ב, ללא ESTA מאושרת או ויזה תקפה.

מה אם אני פשוט משקר על בקשת ה-ESTA שלי?

אם CBP מגלה ששיקרת בטופס ESTA, הבקשה שלך תידחה תוך 72 שעות מהגשת. יתר על כן, סביר להניח שתדחה את ה-ESTA שלך גם אם היא אושרה בעבר. במצבים רבים, ה-ESTA שלך עשוי להיות מאושר ולאחר מכן לדחות אותו ללא הודעה או הסבר. CBP שומרת לעצמה את הזכות לבטל ESTA בכל עת. מבקשי ESTA מוותרים על זכותם לערעור על אישור נסיעה שנדחה כחלק מהגשת בקשה להיכנס לארצות הברית במסגרת תוכנית ויתור ויזה .

סיכום

קבלת ESTA עם עבר פלילי דורשת שיקולים שונים בהתבסס על נסיבות המבקש. ענה תמיד על השאלות כמיטב יכולתך ובאופן המותאם לאמת. אם תישלל ESTA, ייתכן שעדיין תהיה זכאי להגיש בקשה לויזה לארה"ב. בקר בקבלת ויזה לארה"ב עם רישום פלילי למידע נוסף.