בדוק את סטטוס ESTA
חדשות, מידע ועזרה של ESTA.

איך אני יכול לבדוק אם ה-ESTA שלי עדיין בתוקף?

מְעוּדכָּן: אוג 23, 2023  | תגיות: ESTA, ESTA משך, ESTA תוקף

בדוק את הסטטוס של כל בקשות ESTA קיימות לפני הגעתך לארצות הברית כדי לאחזר את מספר הרשאת ESTA ותאריך התפוגה שלך. אתה יכול לבדוק את תאריך התפוגה של ה-ESTA שלך, את תוקף ה-ESTA ולאחזר את מספר ה-ESTA פשוט על ידי מילוי הטופס באמצעות פרטי הדרכון כמו גם שם פרטי ושם משפחה של המבקש. סטטוס ה-ESTA שלך, מספר ההרשאה ותאריך התפוגה יימסרו לך אם הבקשה שלך עדיין בתוקף. ישנם חמישה סטטוסים אפשריים המוחזרים על ידי בדיקת התוקף של ESTA, ואלה נדונים להלן ובסרטון.

איך אני יכול לבדוק אם ה-ESTA שלי עדיין בתוקף?
איך אני יכול לבדוק אם ה-ESTA שלי עדיין בתוקף?

"לא נמצא"

סטטוס זה מציין שאין בקשת ESTA פעילה או הושלמה הקשורה לפרטים שסופקו במערכת. "הבקשה לא נמצאה" היא בדרך כלל התוצאה של המבקש מסירת מידע שגוי בטופס בקשת ה-ESTA המקורי שלו, ולכן, לא נוצר קשר בין המידע הביומטרי הנכון והשגוי. מידע ביומטרי כולל פרטים כגון שם המבקש, מדינת הדרכון, מספר הדרכון, הנפקת הדרכון ותאריכי התפוגה. לחלופין, סטטוס זה מסופק כאשר מידע שגוי מסופק בטופס הבקשה ל-ESTA שלך . לבסוף, ניתן להחזיר את "יישום לא נמצא" כאשר לא קיימת ESTA נוכחית או קודמת.

"פג תוקף הבקשה"

אם מישהו קיבל בעבר "אישור אושר" אך עברו יותר משנתיים מאז האישור (או אם פג תוקפו של הדרכון שלו), סטטוס ה-ESTA שלו יראה כ"פג תוקף". נוסעים בקטגוריה זו יצטרכו להגיש בקשה מחדש לאישור ESTA לפני נסיעה לארה"ב תחת ה-VWP.

לא ניתן לחדש בקשות ESTA, יש להגיש בקשה חדשה על סמך הפרטים העדכניים של המשתמש.

"אישור בהמתנה"

סטטוס זה מעיד שלא התקבלה החלטה מיידית לגבי זכאות המטייל. לפיכך, הבקשה שלך הוגשה לאחרונה ונמצאת בבדיקה נוספת על ידי CBP. זה לא מרמז על תוצאה שלילית על בקשת ה-ESTA שלך, אלא רק מציין שדרושות בדיקות אבטחה נוספות. תצטרך להקדיש כ-72 שעות כדי לקבל החלטה סופית על בקשתך. אנא הקפד לקחת זאת בחשבון כאשר אתה שוקל את תוכניות הנסיעה הקיימות שלך.

"הרשאה מאושרת"

המשמעות היא שההרשאה שלך תקפה לנסיעה לארצות הברית. אנא שים לב לתאריך התפוגה וכן למספר בקשת ה-ESTA וודא שה-ESTA שלך תקף לפני היציאה שלך לארה"ב. כמו כן, זכור שאם ה-ESTA שלך עדיין מאושר, זה לא אומר שלא ניתן לבטל אותו על ידי מכס והגנה על גבולות (CBP) לכן מומלץ לנוסעים לבדוק את סטטוס ה-ESTA שלהם ביום העזיבה. מעמד זה רק אומר שהנוסע קיבל אישור לנסוע לארצות הברית במסגרת תוכנית ויתור ויזה . עם זאת, זה לא מבטיח כניסה לארה"ב; הקביעה הסופית של קבילות נעשית על ידי פקידי המכס והגנת הגבולות בארה"ב עם ההגעה.

"נסיעות לא מורשות"

תוצאה זו מתרחשת כאשר בקשת ה-ESTA שלך טופלה ואתה לא מורשה לנסוע לארצות הברית במסגרת תוכנית ויתור ויזה. עם זאת, ייתכן שאתה עדיין זכאי להגיש בקשה לוויזת תייר B-2, ויזת B-1 עסקים או ויזת מעבר C. מומלץ לנוסעים ללמוד עוד על ויזות רלוונטיות אחרות לארה"ב .

שים לב שאם עשית טעות ביישום ESTA שלך, תצטרך לשלוח דוא"ל לצוות התמיכה הטכנית של ESTA על ידי ביצוע ההוראות כאן:https://help.cbp.gov/s/article/Article-ContactUs?language=en_US . אתה יכול גם להתקשר לצוות התמיכה הטכנית של ESTA בטלפון +1 202-344-3710 כדי לברר אם אתה יכול לתקן טעות בטופס שלך.

מבקשי ESTA צריכים לבדוק את מצב הבקשות שלהם כדי לראות את תאריכי התפוגה של ESTA ולקבל את מספר הרשאת ESTA כדי להבטיח לעצמם שהם עדיין מסוגלים לנסוע לארצות הברית ללא צורך בהגשת בקשה נוספת או לשלם כסף נוסף כדי לקבל אישור שעשוי לא יהיה צורך.

אם ההמחאה מבקשת ה-ESTA שלך חזר כ'תפוגה של הבקשה' או 'לא נמצאה', תוכל להתחיל בקשה חדשה אם אתה מחזיק בדרכון ממדינה לפטור ויזה כמו בריטניה, אירלנד, אוסטרליה, ניו זילנד או מערב אירופה אחרת. מדינה, וברצונך לקבל ESTA למטרות תיירות, עסקים, רפואיות או מעבר, התחל עם הבקשה שלך, אחרת, בקר בשאלות הנפוצות כדי ללמוד עוד על ESTA

הגש בקשה ל-ESTA