בדוק את סטטוס ESTA
חדשות, מידע ועזרה של ESTA.

דרישות ESTA

ישנן מספר דרישות ESTA שעל המועמדים לעמוד בהן כדי להבטיח אישור של בקשות לאישור הנסיעה שלהם. רבות מדרישות ה-ESTA תואמות את אלו שהוצגו על ידי תוכנית ויתור ויזה בשנת 1988. דף זה מתעדכן באופן רציף כדי לשקף את השינויים האחרונים בכללים שנקבעו על ידי המחלקה לביטחון המולדת (DHS).

דרישות אזרחות

עליך להיות בעל דרכון מאחת מהמדינות הבאות 41: אנדורה, אוסטרליה, אוסטריה, בלגיה, ברוניי, צ'ילה, קרואטיה, צ'כיה, דנמרק, אסטוניה, פינלנד, צרפת, גרמניה, יוון, הונגריה, איסלנד, אירלנד, ישראל, איטליה, יפן, לטביה, ליכטנשטיין, ליטא, לוקסמבורג, מונקו , הולנד, ניו זילנד, נורבגיה, פולין, פורטוגל, הרפובליקה של מלטה, סן מרינו, סינגפור, סלובקיה, סלובניה, דרום קוריאה, ספרד, שוודיה, שוויץ, טייוואן, בריטניה.

דרישות דרכון

שבב אלקטרוני

יש להצטייד בדרכון אלקטרוני עם שבב (השבב מכיל את הנתונים הביומטריים של בעלי הדרכון). החל מה-1 באפריל, 2016, כל הנוסעים הנוסעים לארה"ב באמצעות תוכנית ESTA חייבים להיות בעלי דרכון אלקטרוני עם שבב אלקטרוני, כמו בתמונה. הערה: לא תהיה זכאי להגיש בקשה ל-ESTA אם הדרכון שבו תשתמש לביקור בארה"ב אינו מכיל שבב אלקטרוני. אם לא ניתן לוודא שבדרכון שלך יש שבב אלקטרוני, אזי יתכן וימנע ממך עלייה למטוסים נכנסים בארה"ב.

אזור קריא במכונה

עליך להיות בעל דרכון המכיל גם קטע קריא במכונה בעמוד הביוגרפי.

תוֹקֶף

הדרכון שלך חייב להיות תקף בזמן הגשת הבקשה ל-ESTA ובזמן יציאתך לארה"ב. אם תוקף אישור ה-ESTA שלך יפוג בזמן שאתה בארה"ב, אינך צריך להגיש בקשה ל-ESTA חדשה, אך וודא שאינך נשאר בארה"ב. המדינה למשך 90 ימים בסך הכל במהלך ביקורך. אתה לא יכול לחדש בקשת ESTA בזמן שאתה נמצא בארצות הברית. אם ה-ESTA שלך פג, עליך לעזוב את המדינה תוך 90 יום ממועד החתמת הדרכון שלך במעבר הגבול האחרון בארה"ב. מבקרים המעוניינים לשהות בארה"ב יותר מ-90 יום חייבים לקבל ויזה על ידי ביקור בשגרירות ארה"ב או הקונסוליה הקרובה ביותר ולהגיש בקשה לויזה המתאימה בהתאם למטרת הנסיעה שלהם.


שבב אלקטרוני בדרכון

צילום דיגיטלי על דרכון

קוד קריא במכונה בדרכון

דרישות נסיעה

  • הביקור שלך בארה"ב נמשך פחות מ-90 יום.
  • תיירות: הביקור שלך בארה"ב מיועד לתיירות, חופשה, ביקור חברים או משפחה, כמו גם קבלת טיפול רפואי.
  • עסקים: אתה מבקר בארה"ב הוא כדי להתייעץ עם שותפים עסקיים או לנהל משא ומתן על חוזים עם לקוחות פוטנציאליים.
  • אירועים מקצועיים: אתה תשתתף בכנס או כנס מדעי, חינוכי, מקצועי או עסקי בארה"ב או תשתתף בהכשרה קצרת מועד ללא תשלום. אינך רשאי לקבל תשלום עבור השתתפות באירועים אלו למעט החזרים עבור הוצאות ששולמו במהלך ביקורך.
  • אירועים חברתיים: הביקור שלך בארה"ב נועד להשתתף באירועים חברתיים כגון אלו המתארחים על ידי ארגון אחים, חברתי או שירות. כמו כן, השתתפות באירועים או תחרויות חובבים מוזיקליים, ספורט או דומים, מותרת אם המבקרים אינם מקבלים מתנות או פרסים כלשהם שיכולים להוות כאמצעי תשלום.
  • פנאי: הביקור שלך בארה"ב מיועד לקורס פנאי קצר של לימודים, כגון קורס סריגה, אם כי השתתפות בקורסים המעניקים קרדיט לתואר אסורה.

דרישות יישום

  • עליך להגיש בקשה מקוונת ל-ESTA שלך .
  • עליך להגיש בקשה ל-ESTA שלך לפני יציאתך לארה"ב. תקבל תשובה תוך דקות לאחר הגשת הבקשה, אם כי עבור אחוז קטן מהמועמדים, ייתכן שיידרשו 72 שעות לעיבוד נוסף.

דרישות אחרות

נוסעי VWP המגיעים לארה"ב דרך היבשה, האוויר או הים חייבים להחזיק בכרטיס הלוך ושוב לארץ מולדתם או בכרטיס המשך ליעד אחר שאינו ארה"ב. אם נוסעים בכרטיס אלקטרוני, יש לשאת עותק של מסלול הטיול להצגתם בפני ההגירה האמריקאית בנמל הכניסה.

נוסעים שאינם זכאים ל-VWP הנכנסים לארה"ב דרך היבשה מקנדה או מקסיקו חייבים להיות ברשותו של טופס דיגיטלי מלא I-94.

אם עוברים את ארה"ב ליעד בקנדה, מקסיקו או האיים הסמוכים, אתה רשאי להיכנס שוב לארה"ב בנסיעה חזרה באמצעות כל אמצעי תחבורה, כל עוד הביקור הכולל, כולל שני פרקי הזמן במעבר ובקנדה, מקסיקו או האיים הסמוכים, אינו עולה על 90 יום.

אם עוברים ליעד מחוץ לקנדה, מקסיקו או האיים הסמוכים, הנסיעה חזרה חייבת להיות בחברת מוביל משתתפת, אך לא חייבת להיות בתוך 90 יום, מכיוון שתידרש להגיש בקשה חדשה להתקבל.


מבקשי ויזה

אם אינך עומד בכל הדרישות לעיל, תצטרך להגיש בקשה לויזה.

אם ברצונך להישאר יותר מ-90 ימים בארה"ב, או, רוצה ללמוד לקבלת אשראי מכללות או אוניברסיטאות, להשיג עבודה, לעבוד כחבר בעיתונות זרה, רדיו, קולנוע, עיתונאים או כלי תקשורת אחרים, או להפוך ל- תושב ארה"ב קבוע, עליך להגיש בקשה לויזה המתאימה מכיוון שמטרת הנסיעה שלך אינה נופלת תחת ההנחיות של תוכנית ויתור ויזה.


סירובים של ESTA

אם בקשת ה-ESTA שלך נדחתה, תצטרך להגיש בקשה לויזה אם ברצונך לנסוע לארה"ב


תיקון שגיאות ESTA

אם עשית טעות ביישום ESTA, תצטרך לשלוח אימייל ל-USC Customs and Border Protection (CBP) כדי לתקן את השינוי בבקשת ה-ESTA שלך. בקר ב-CBP למידע נוסף:

https://help.cbp.gov/s/article/Article-ContactUs?language=en_US


אי זכאות ESTA

אזרחים זרים עם עבירות תעבורה קלות, אך ללא מעצר ו/או הרשעה, צריכים תחילה להגיש בקשה ל-ESTA על מנת לנסוע דרך ה-VWP, בהנחה שכל שאר הדרישות מתקיימות. אזרחים של מדינות תוכנית ויתור ויזה המעוניינים לנסוע לארצות הברית אינם זכאים ל-ESTA אם הם עומדים באחד מהקריטריונים הבאים:

[1] עבר פלילי או משפטי עם אירועים גדולים או אלימים קודמים

היסטוריה פלילית כוללת מעצרים, הרשעות, בגין עבירות אלימות, הונאה או סמים. אלה יכולים לכלול גם כל מעורבות בארגונים שארצות הברית מחשיבה כקבוצות טרור, או קבוצות אלימות המבצעות פשעים נגד האנושות. אם יש לך עבר פלילי קודם, סביר להניח שזה ישפיע על התוצאה של בקשת ה-ESTA שלך.

[2] הפרה קודמת של חוקי ההגירה בארה"ב או במדינות אחרות

נוסעים שיאריכו את ביקוריהם בארצות הברית יתקשו יותר להיכנס שוב אם יבקשו שוב ESTA או ויזה. זה כולל, שוהים מעבר, אנשים שבעבר שהו יותר מדי את ביקוריהם באמריקה בטיול הקודם. סביר להניח שאנשים עם היסטוריית גירוש בארה"ב לא יהיו זכאים ל-ESTA.

[3] היסטוריה של סירוב ויזה לארה"ב

אם נדחתה כניסה לארה"ב או נדחתה ויזה לארה"ב באמצעות ESTA קודמת או בקשה אחרת לויזה לארה"ב , סביר להניח שלא תהיה זכאי לקבל אישור ESTA.

[4] סובלים ממחלות מדבקות

אם יש לך מחלה מדבקת, ייתכן שיהיה לך קשה לקבל ויזה או פטור מוויזה לארצות הברית. מחלות מדבקות כאלה יכולות לכלול כולרה, דיפתריה, שחפת, מגפה, אבעבועות שחורות, קדחת צהובה ואחרות. אם נדבקת במחלה מדבקת, עליך לפנות לקבלת טיפול רפואי לפני הגשת בקשה ל-ESTA.

[5] היעדר קשרים חזקים למדינת הולדתך

אם אינך מסוגל להראות הוכחה מספקת לקשרים עם מדינתך, ייתכן שיהיה לך קשה להשיג ויזה לארה"ב. זה יכול להיות בצורה של דפי בנק, השקעות, חוזה עבודה/עבודה, משכנתאות או רכוש אישי אחר.

[6] חוסר יציבות כלכלית

אתה חייב להיות מסוגל לספק הוכחה מספקת שאתה מסוגל לפרנס את עצמך כלכלית בזמן השהייה באמריקה, בהתבסס על האזור שבו תבקר. אם אינך במצב כלכלי חזק בזמן המסע שלך לאמריקה, ייתכן שתצטרך להראות שהטיול שלך ימומן על ידי מישהו אחר.

[7] שימוש ב-ESTA כדי לחפש עבודה בארה"ב

אם אתה באמת רוצה להשיג עבודה בארה"ב, עליך לבקש לקבל חסות ממעסיק אמריקאי שיכול להגיש עתירה בשמך. נסיעה לארצות הברית למטרות עבודה ללא אישור מראש היא בלתי חוקית ותגרום לגירוש ואולי לאיסור לכל החיים מכניסה מחדש לארה"ב.

[8] היסטוריית נסיעות קודמת מעלה חששות ביטחוניים

אם היסטוריית הנסיעות שלך כוללת מדינות או אזורים שנמצאים בתחומי הדאגה של מחלקת המדינה האמריקאית , כגון אלג'יריה, בורמה, הרפובליקה העממית של סין, קובה, אריתריאה, איראן, הרפובליקה העממית הדמוקרטית של קוריאה, ניקרגואה, פקיסטן, רוסיה, סעודיה ערב, טג'יקיסטן וטורקמניסטן. אם כן, אז אתה עלול להתקשות להשיג אישור כניסה לארה"ב. במהלך השנים האחרונות, ארה"ב גם בחנה נוסעים שביקרו במדינות כמו קובה, איראן, עיראק, לוב, צפון קוריאה, סומליה, סודן, סוריה או תימן ב-1 במרץ 2011 או לאחר מכן.

[9] ההיסטוריה התעסוקתית, האקדמית או הצבאית שלך אינה מעוררת חשדות

המקום שבו אתה עובד, לומד או ביצעת שירות צבאי משמש כדי לקבוע אם אתה מועמד או לא, שעשוי לדרוש סינון נוסף במהלך ראיון השגרירות שלך או בעת מעבר דרך המכס האמריקאי.

[10] שמך מופיע ברשימת מעקב הקשורה לאבטחה

אם משפחתך נמצאת ברשימת המעקב בארה"ב בגין עבירות פליליות או טרור, אתה עשוי לעמוד בפני חקירה נוספת בזמן מינויי השגרירות שלך, כמו גם בגבול ארה"ב.

[11] אזרחות כפולה למדינה ברשימת מעקב

אם יש לך אזרחות כפולה, בנוסף לאזרח מדינת VWP, ייתכן שאינך זכאי ל-ESTA אם האזרחות השנייה שלך תהיה במדינות הבאות: איראן, עיראק, צפון קוריאה, סודן או סוריה.

הגש בקשה ל-ESTA

נדרש ויתור על אשרת ESTA לנסיעות תיירות, עסקים או מעבר של פחות מ-90 יום. אי קבלת ESTA עלולה להוביל למניעת כניסה בגבול ולקנס גבוה. מומלץ לפנות בהקדם האפשרי.

הגש בקשה ל-ESTA